Opublikowany: pon, Sie 7th, 2017

Odwołany prezes LPGK

Potwierdzają się nasze wcześniejsze informacje o szeroko zakrojonych kadrowych porządkach w Legnicy. Ze stanowiska odwołany został szef miejskiej spółki – Józef Wasinkiewicz.

Rada nadzorcza podjęła decyzję o odwołaniu prezesa Legnickiego Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych w piątek. Wasinkiewicz pracował na tym stanowisku od 2003 roku. Od kilku lat ma uprawnienia emerytalne, co oficjalnie jest wskazywane jako podstawa odwołania go. Nieoficjalnie jednak w Legnicy mówi się, że przed przyszłorocznymi wyborami samorządowymi prezydent Tadeusz Krzakowski chce obniżyć średnią wieku swoich współpracowników. (Prezydent Legnicy wysyła zastępców na emeryturę). Odwołanie szefa LPGK prawdopodobnie nie będzie ostatnią zmianą personalną w miejskich firmach i instytucjach.

Nowy prezes zostanie wybrany w konkursie, który rozpisano już dzisiaj.

– Ogłoszenie o konkursie ukaże się na stronach internetowych spółki i Urzędu Miasta Legnicy, a następnie w prasie krajowej i regionalnej. Termin przyjmowania zgłoszeń kandydatów i otwarcia ofert nastąpi 8 września br. Rozmowy kwalifikacyjne zaplanowano na 11 i 12 września. Dzień później, 13 września, kandydaci zostaną poinformowani o wynikach postępowania, natomiast Rada Nadzorcza podejmie uchwałę o powołaniu nowego prezesa zarządu – informuje Arkadiusz Rodak, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Legnicy.

Legnicki magistrat podkreśla też, że w czasie prezesury Józefa Wasinkiewicza LPGK zostało unowocześnione i zrealizowało warte wiele milionów inwestycje służące ochronie środowiska naturalnego oraz kompleksowemu zagospodarowaniu odpadów komunalnych.

Do czasu rozstrzygnięcia konkursu LPGK zarządzać będzie główny księgowy i prokurent spółki Zdzisław Woźniak.

Fot. UM Legnica

O Autorze

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..