Odpowie za rozbój i kradzież 240 litrów paliwa (WIDEO)

Głogowscy kryminalni zatrzymali 42 – letniego mężczyznę, podejrzanego o rozbój na kierowcy samochodu ciężarowego i kradzież 240 litrów paliwa z tego pojazdu. Trwają poszukiwania jego wspólnika. 

Do zdarzenia doszło 31 grudnia minionego roku.

– We wczesnych godzinach rannych policjanci otrzymali zgłoszenie rozboju dokonanego na kierowcy ciężarowego tira, zaparkowanego przy drodze w pobliżu Huty Miedzi Głogów – informuje podinsp. Bogdan Kaleta, oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Głogowie. – W pewnym momencie zorientował się, że jego pojazd jest okradany z paliwa a jeden ze sprawców, trzymając w ręku metalowy pręt, zagroził mu jego użyciem, jeśli wyjdzie z kabiny lub wezwie policję.

W tym czasie sprawcy opróżnili zbiornik ciężarówki, kradnąc 240 litrów oleju napędowego o wartości 1200 złotych, i odjechali.

Funkcjonariusze ustalili, że sprawcą jest 42 – letni mieszkaniec Zielonej Góry. Wczoraj mężczyzna został zatrzymany i usłyszał zarzuty. Grozi mu do 5 lat więzienia. Na poczet kary zabezpieczono jego pojazd, użyty podczas popełniania przestępstwa. Mężczyzna ma policyjny dozór. Trwają poszukiwania jego wspólnika.

Zobacz także: 

Fot. KPP Głogów  

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..