Od dwóch lat zmieniają wymiar regionalnej piłki

12 października 2015 w TVRegionalna.pl wyemitowany został pierwszy odcinek programu „Piłkarskie Niższe Ligi”, a to oznacza, że w dniu dzisiejszym inicjatywa Radosława Salamona i Adama Michalika obchodzi swoje drugie urodziny.

Dwójka lubinian dokładnie dwa lata temu podjęła się trudnego zadania jakim bez wątpienia jest prowadzenie piłkarskiego magazynu o zespołach, które na co dzień występują w najniższych klasach rozgrywkowych. Cała trudność polega na tym, że zasięgiem obejmuje ponad sto klubów z naszego regionu. – Początki były trudne, ale nigdy nie zwątpiliśmy w powodzenie tego projektu. – mówi Adam Michalik, współtwórca programu „Piłkarskie Niższe Ligi”.

Porównując pierwszy odcinek do tego, w którym można zobaczyć materiały z ostatniej kolejki ciężko nie zwrócić uwagi jak cały projekt rozrósł przez cały okres. Mówił o tym we wtorkowym programie drugi z twórców telewizyjnej produkcji. – Chciałbym się złapać za głowę, ale na przykładzie tego materiału widać jak nasz projekt się rozwinął. Na pewno możemy razem powiedzieć, że jesteśmy dumni z tego co udało nam się stworzyć wraz z naszymi kolegami z TVRegionalna.pl. – podkreśla Radosław Salamon.

Choć sam program jest typowo regionalnym magazynem to nie można powiedzieć, że obszedł się bez echa w całym kraju. Co więcej dotarł do najważniejszych osób w polskiej piłce z prezesem PZPN Zbigniewem Bońkiem na czele, który jeden z odcinków udostępnił nawet na jednym z portali społecznościowych. Od początku pomysł TVRegionalna.pl wspierał także prezes Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej – Andrzej Padewski.

– Gratuluje pomysłu na program, bo dla mnie istotne jest, że ktoś zajmuje się i to w sposób profesjonalny rozgrywkami piłkarskich niższych lig. To od początku było dla mnie oczywiste, że muszę się w ten nurt szybko wpisać, bo bardzo potrzebne jest promowanie piłki amatorskiej. – podkreśla Andrzej Padewski, wiceprezes Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Telewizyjna produkcja to jak się później okazało tylko jeden z elementów wizji Radosława Salamona i Adama Michalika na regionalną piłkę. Już po niespełna roku obaj zorganizowali pierwszą edycję turnieju PNL Cup, która została wybrana sportowym wydarzeniem roku Zagłębia Miedziowego w 2016 roku. Rok później te same zawody przyciągnęły do Lubina aż trzydzieści dwa zespoły z całego Dolnego Śląska.

– Dwa lata pracujemy już nad projektem i jedno przychodzi mi do głowy, warto czasem myśleć inaczej. Inaczej, niż myśli większość. Wymyśliliśmy sobie kiedyś, żeby stworzyć unikatowy projekt w skali kraju. Coś czego nie zrobił jeszcze nikt, a później tylko dokładaliśmy kolejne elementy całej układanki. Chcieliśmy by ten program co roku wieńczyły się także pewnym podsumowaniem. To udało nam się już zrobić i od dwóch lat tworzymy również turniej PNL Cup. – puentuje Adam Michalik.

Choć program „Piłkarskie Niższe Ligi” dla TVRegionalna.pl był pierwszym projektem związanym z regionalną piłką to nie ostatnim, ponieważ na antenie można było zobaczyć także m.in. turniej eliminacyjny UEFA Region’s Cup a od niedawna w każdą środę o godzinie 19:00 emitowany jest także magazyn skrótów Sport-Track IV ligi. Przypomnijmy, że flagowy program TVRegionalna.pl tworzony przez Radosława Salamona i Adama Michalik obejrzeć można co wtorek o godzinie 18:30.

Ostatni, urodzinowy odcinek programu „Piłkarskie Niższe Ligi” możecie zobaczyć poniżej.

 

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..