Od 18 lat rozświetlają gminę Polkowice

Rozstrzygnięty został konkurs na iluminacje świąteczno-noworoczne w gminie Polkowice. Była to już jego osiemnasta edycja. 

Gmina Polkowice słynie już ze swoich świetlnych dekoracji, przyciągając ciekawskich z różnych regionów kraju. To m.in. zasługa trwającego od osiemnastu lat konkursu.

– Dziękuję Państwu za tę niesamowitą pracę, którą rokrocznie wykonujecie przygotowując te piękne iluminacje – mówił Wiesław Wabik, burmistrz Polkowic podczas rozstrzygnięcia konkursu zorganizowanego w Aqua Hotelu. – Pamiętam początki, gdy byłem jednym z jurorów i wykonywałem zdjęcia. To były czasy, gdy wszystko raczkowało. Nie było takich technologii, ale Państwa pasja już wtedy była czymś niesamowitym – podkreślił.

Od początku, w konkursie biorą udział Antoni i Wiktoria Duszeńkowie, wspomagani przez rodzinę. Od wielu lat ich bajkowo-świąteczny ogród (na zdj.) jest gminną atrakcją.

– Pamiętam rok 2005, gdy zapalił nam się dach od instalacji – wspominał pan Antoni. – To się wydarzyło w drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia. Było trochę strachu. Przyznam, że przygotowanie naszej iluminacji jest bardzo czasochłonne. Mamy około 67 tysięcy lampek. Rozwieszenie tego wszystkiego to trzy-cztery tygodnie codziennej pracy, od rana do wieczora. Na jednej z choinek mamy 1600 lampek. Ale daje to nam wiele satysfakcji – dodał.

Małgorzata Kalus-Chiżyńska, przewodnicząca komisji konkursowej, podziękowała uczestnikom za wytrwałość i życzyła wielu wspaniałych pomysłów w kolejnych edycjach. A z okazji tej 18. nie zabrakło też okazałego tortu.

W kategorii: mała dekoracja posesji i zagrody osób fizycznych pierwsze miejsce zajęli Izabela i Michał Bilowie z Polkowic, drugie – Krystyna i Marian Klarzyńscy z Suchej Górnej oraz Jacek Konieczyński z Polkowic, a trzecie – Anna i Mariusz Kokotowie z Nowej Wsi Lubińskiej, Edyta i Grzegorz Duszeńkowie z Polkowice, Agnieszka i Damian Sznajderowie z Sobina oraz Krzysztof Dzik z Suchej Górnej.

W kategorii: duża dekoracja posesji i zagrody osób fizycznych – I miejsce oraz Nagrodę Specjalną Burmistrza Polkowic za długoletni udział w konkursie i promocję Gminy Polkowice otrzymali: Iwona i Wiesław Czajkowie z Kaźmierzowa, Wiktoria i Antoni Duszeńkowie oraz Bogda i Kazimierz Ozgowie z Polkowic, a także Teresa i Michał Niżniakowie z Sobina. W tegorocznej edycji konkursu pierwsze miejsce zajęli: Dariusz Pielech z Jędrzychowa, Władysława i Stanisław Dzikowie z Suchej Górnej i Krzysztof Hałuza z Kaźmierzowa.

W kategorii: balkony w budynkach mieszkalnych – pierwsze miejsce zajęli Agnieszka i Jerzy Pólkowscy, drugie – Roman Hrywna oraz Andrzej Filimowski, a trzecie – Magdalena Sola – z Polkowic. Mateusz Kędzior został wyróżniony za udział w konkursie.

Fot. UR/UG Polkowice

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..