Opublikowany: czw, Lip 12th, 2018

Nowe huśtawki na… ulubionym placu wandali

Fot. UM Legnica

Miasto nie daje za wygraną – na placu zabaw w legnickim parku pojawiły się dwie nowe huśtawki. Urzędnicy apelują do mieszkańców, by ci pomogli chronić je przed wandalami, którzy upodobali sobie ten teren.

Prawie 17 tys. zł – tyle kosztowały dwie nowoczesne huśtawki, z których równocześnie może już korzystać w parku Miejskim kilkoro dzieci.

– Huśtawki zamontowane zostały kilka dni temu. Cieszą się olbrzymią popularnością. Nie pozwólmy by zostały zniszczone przez wandali. Bo niestety, to się zdarza – apeluje Arkadiusz Rodak, rzecznik prasowy prezydenta Legnicy.

Przypomnijmy, że plac zabaw w zielonym sercu nadkaczawskiego miasta od dłuższego czasu jest poligonem dla miejscowych wandali. Ostatnio, w czerwcu br., ukradli w sumie dwa siedziska, których zastąpienie kosztowało ponad 2 tys. zł. Wcześniej w ogniu stanęła tu kolejka dla maluchów, i to dwukrotnie, o czym pisaliśmu TUTAJ. Zostały po niej dwa wagoniki.

– Ale jest dobra wiadomość. Znalazł się sponsor, który dokupi lokomotywę i drugi wagonik – zapowiada Rodak.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..