Niedzielny handel ograniczony. Zobacz, kiedy nie zrobisz zakupów

Sejm postanowił ograniczyć handel w niedzielę i dni poprzedzające Wielkanoc i Boże Narodzenie. Po raz pierwszy sklepy zostaną zamknięte 11 marca.

W tym roku zakaz handlu w ostatni dzień tygodnia będzie obowiązywał tylko częściowo. Handlowy charakter będą miały niedziele przypadające przed świętami Wielkanocnymi, ostatnie niedziele stycznia, czerwca i lipca, dwie niedziele poprzedzające Boże Narodzenie i pierwsza niedziela lipca. Jeśli 24 grudnia wypadnie w niedzielę, sklepy zostaną zamknięte o godz. 14. Tak samo będzie w Wielką Sobotę.

Dodatkowo w 2018 wszystkie sklepy będą mogły działać bez ograniczeń w pierwszą i ostatnią niedzielę miesiąca. Stopniowo zakaz handlu będzie zaostrzany i za dwa lata ma objąć wszystkie niedziele w roku.

Niedzielny zakaz handlu nie oznacza jednak, że nie można będzie w ogóle zrobić zakupów.  Posłowie zgodzili się, by czynne były m.in. apteki, stacje paliw, które w jednym miejscu sprzedają i paliwa, i inne towary, kwiaciarnie, piekarnie i ciastkarnie, kioski z prasą, biletami komunikacji miejskiej, wyrobami tytoniowymi i kuponami totalizatora sportowego, małe sklepy na dworcach i w portach lotniczych oraz punkty handlowe w obiektach kulturalnych, sportowych i rekreacyjnych. Bez ograniczeń będzie można też sprzedawać pamiątki i dewocjonalia.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..