Opublikowany: pt, Lut 3rd, 2017

Nareszcie doczekają się gazu

czad-policjaW przyszłym roku ma się rozpocząć budowa sieci gazowej, która dotrze do miejscowości: Bądzów, Potoczek, Gaiki, Maniów, Łagoszów Mały, Modła i Kurowice, gmina Jerzmanowa. W sumie, to ponad 23 km. 

Inwestycja jest możliwa dzięki temu, że – jak czytamy w urzędowej informacji – wniosek dotyczący gazyfikacji tej gminy, złożony przez firmę z Międzyrzecza do Ministerstwa Energetyki znalazł się na drugim miejscu listy wniosków z dofinansowaniem środkami unijnymi.

Zgodnie z projektem, wybudowane zostaną ponad 23 km sieci gazowej do miejscowości: Bądzów, Potoczek, Gaiki, Maniów, Łagoszów Mały, Modła i Kurowice, a w późniejszym czasie możliwe będzie przyłączenie innych wsi: Kurowa Małego, Golowic i Zofiówki. W sumie, będzie to ponad 350 gospodarstw domowych i świetlic wiejskich. Liczba ta pewnie wrośnie ponieważ w wielu miejscowościach są działki budowlane, na których powstaną nowe domki jednorodzinne.

Ten rok przeznaczony jest na prace projektowe. Budowa sieci ma ruszyć w przyszłym roku, a zakończyć w czwartym kwartale 2019 r.

UR/FOT. ILUSTRACYJNE

Podziel się

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..