Nagrody za świąteczne iluminacje w polkowickim ratuszu (FOTO)

Poświęcili wiele godzin, aby sprawić radość nie tylko sobie, ale także innym. A dla większości to już rodzinna tradycja. To mieszkańcy gminy Polkowice, uczestnicy 19. edycji konkursu pn. „Świąteczno-Noworoczna Dekoracja Posesji 2018/19”. Najlepsi spotkali się dziś w ratuszu, by odebrać nagrody.

W konkursie były trzy kategorie: mała i duża dekoracja posesji i zagrody osób fizycznych oraz balkony osób fizycznych w budynkach mieszkalnych. Jurorzy odwiedzili posesje na początku stycznia. Oceniali m.in. ogólne wrażenie estetyczne, pomysłowość, oryginalność i kolorystykę dekoracji, a także pracochłonność kompozycji, wykorzystanie energooszczędnych źródeł światła oraz harmonię z otoczeniem.

– Gdyby nie państwa iluminacje grudzień nie różniłby się od stycznia czy lutego – mówił burmistrz gminy Łukasz Puźniecki nawiązując do tegorocznej, mało zimowej aury. – Dziękuję za te iluminacje, a szczególne uznanie i podziw za końcowy efekt długich często przygotowań.

Jednym ze zdobywców pierwszego miejsca za dekorację dużej posesji jest Dariusz Pielech z Jędrzychowa. Jak dodał, już po raz trzeci z rzędu.

– Przygotowania zaczęły się w połowie listopada – powiedział pan Dariusz. – Najbardziej pracochłonny jest dach. Co roku są jakieś nowe pomysły i nowe elementy. A pierwszą dekoracją były sopelki – dodał.

Z kolei po raz czwarty swój balkon zgłosił do konkursu Jerzy Pólkowski z polkowickiego osiedla Gwarków. I wygrał.

– Dominują efekty świetlne, było około trzech tysięcy światełek – mówił pan Jerzy. – Potrafią stworzyć taką głębię. To coś takiego jak robienie drzewka bonsai. Małe, ale efekty są.

Wyniki konkursu:

Mała dekoracja posesji i zagrody: I miejsce – Izabela i Michał Bilowie z Polkowic oraz Krzysztof Dzik z Suchej Górnej, II – Krystyna i Marian Klarzyńscy z Suchej Górnej i Jacek Konieczyński z Polkowice, a III – Anna i Mariusz Kokotowie z Nowej Wsi Lubińskiej oraz Edyta i Grzegorz Duszeńkowie z Polkowice.

Duża dekoracja posesji i zagrody: I miejsce – Dariusz Pielech z Jędrzychowa oraz Wiktoria i Antoni Duszeńkowie z Polkowic, II – Władysława i Stanisław Dzikowie z Suchej Górnej, Bogda i Kazimierz Ozgowie z Polkowic, Iwona i Wiesław Czajkowie z Kazimierzowa, III – Krzysztof Hałuza, także z tej miejscowości.

Balkony: I miejsce – Agnieszka i Jerzy Pólkowscy, II – Teresa Nowak oraz Andrzej Filimowski, III – Magdalena Sola oraz Szczepan Drozda – wszyscy z Polkowic.

Podczas spotkania nagrodzone iluminacje można też było podziwiać podczas specjalnej prezentacji.

Fot. UR

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..