Opublikowany: sob, Cze 30th, 2018

Gdzie nad wodę w Legnicy?

Dokładnie od tygodnia legniczanie mogą korzystać z uroków kąpieliska Kormoran i basenu przy ul. Radosnej. Zwolennicy wypoczynku nad wodą i na świeżym powietrzu mają zagwarantowaną opiekę ratowników. Ile zapłacą za wstęp?

Pogoda w czerwcu zachęcała legniczan do korzystania z miejsc letniego wypoczynku. Część z nich z pewnością szukała ochłody na krytych pływalniach czy okolicznych podmiejskich akwenach, od 23 czerwca chętni mogli natomiast odwiedzać kąpielisko Kormoran czy basen przy ul. Radosnej – oba zarządzane przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w Legnicy, oba czynne także od godz. 10 do 19.

Za wstęp, zarówno na Kormorana, jak i na pływalnię przy Radosnej, mieszkańcy zapłacą dokładnie tyle, ile przed rokiem – 6 zł (dorośli) i 3 zł (bilet ulgowy), a posiadacze Karty Dużej Rodziny – 3 zł i 1,5 zł. Wszystkie dzieci poniżej trzeciego roku życia wchodzą na teren bezpłatnie, oczywiście pod opieką dorosłego. Na miejscu można wypożyczyć leżak (4 zł), kajak (5 zł za godzinę) lub rower wodny (5 zł za godzinę).

– Podobnie jak w minionym roku wszystkie obiekty zostały odnowione. Nad bezpieczeństwem wypoczywających czuwają ratownicy. Legnickie kąpieliska cieszą się od lat wielką popularnością. W zależności od pogody, w ciągu sezonu odwiedza je od kilku do kilkudziesięciu tysięcy wypoczywających osób – informuje Arkadiusz Rodak, rzecznik prasowy prezydenta Legnicy.

Warto dodać, że na terenie Kormorana czeka nie tylko kąpielisko z piaszczystą plażą, brodzik dla najmłodszych, duża zjeżdżalnia i wypożyczalnia sprzętu. Zwolennicy tego miejsca doskonale wiedzą, że do ich dyspozycji są boiska do siatkówki, pomost spacerowy, zewnętrzna siłownia, plac zabaw dla dzieci i miejsce do grillowania.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..