Mieszkańcy powiatu polkowickiego wskazali niebezpieczne miejsca

Prawie 1000 zgłoszeń zarejestrowano w Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa na terenie powiatu polkowickiego od początku 2017 roku do tej pory. Blisko 60 proc. z nich zostało potwierdzonych. 

– Każde naniesione na mapę zagrożenie zostało zweryfikowane, co z pewnością przyczyniło się do wzrostu poczucia bezpieczeństwa obywateli – informuje st. sierż. Przemysław Rybikowski, oficer prasowy KPP w Polkowicach.

W powiecie polkowickim, od początku 2017 roku do tej pory, na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa mieszkańcy nanieśli 970 miejsc, które uważają za niebezpieczne. Większość zgłoszeń, bo aż 713 dotyczyła zagrożeń związanych z ruchem drogowym.

– W pierwszej trójce najczęściej nanoszonych zgłoszeń znajdowało się przekraczanie dozwolonej prędkości, nieprawidłowe parkowanie oraz spożywanie alkoholu w miejscach niedozwolonych – wymienia Przemysław Rybikowski.

Kolejny, ważny dla mieszkańców problem dotyczył niewłaściwej infrastruktury drogowej.

– Na podkreślenie zasługuje fakt, że ponad połowa otrzymywanych zgłoszeń została przez polkowickich policjantów potwierdzona – dodaje oficer prasowy KPP.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to swoista interaktywna platforma wymiany informacji między obywatelami a policjantami. Umożliwia mieszkańcom sygnalizowanie funkcjonariuszom miejsc, które uważają za niebezpieczne. Informacje dodawane przez użytkowników trafiają do systemu, a potem są weryfikowane. Zgłoszenia nanosić można za pośrednictwem mapy w 25 kategoriach takich jak: akty wandalizmu, zła organizacja ruchu drogowego, nieprawidłowe parkowanie czy kłusownictwo. Każdy może przekazać Policji informacje o potencjalnych, jego zdaniem, zagrożeniach, ale też sprawdzić, co dzieje się w jego okolicy. „Mapa” jest dostępna na stronie internetowej KPP w Polkowicach, a także wszystkich jednostek Policji w kraju.

Trzeba jednak pamiętać o tym, że Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa nie służy do zgłaszania spraw pilnych, które wymagają natychmiastowej interwencji. W takich sytuacjach należy kontaktować się bezpośrednio z dyżurnym policji pod numerami alarmowymi 997 i 112.

Fot. KPP Polkowice, UR Ilustracyjne

Dodaj komentarz