Dwa miesiące do ukończenia S3. Wykonawcy walczą z czasem

Już tylko dwa miesiące pozostały do planowanego ukończenia drogi ekspresowej S3 w naszym regionie. O ile roboty na odcinkach z Nowej Soli do Kaźmierzowa i z Lubina do Legnicy przebiegają bez większych zastrzeżeń, o tyle sytuacja na odcinku z Lubina do Polkowic, pozwala wątpić, że nową trasą pojedziemy jeszcze przed wakacjami.

O feralnym 14-kilometrowym odcinku pisaliśmy już wiele razy. Najczęściej były to jednak artykuły, w których informowaliśmy o kilkumiesięcznych zaległościach i innych problemach, do jakich dochodziło przy budowie tej drogi (po raz ostatni tutaj). Jeszcze miesiąc temu Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad utrzymywała, że data 15 czerwca tego roku, kiedy powinna zostać zakończona inwestycja, jest wciąż aktualna, a konsorcjum wykonawcze firm Salini i Pribex powinno się wywiązać z kontraktu w terminie.

Innego zdania byli natomiast i nadal są kierowcy na co dzień jeżdżący tą trasą, podobnie zresztą jak przedstawiciele Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa, którzy już na początku tego roku potwierdzili, że opisywany odcinek zostanie oddany do użytku z co najmniej dziewięciomiesięcznym opóźnieniem.

Czy od tamtej pory zmieniło się stanowisko GDDKiA w tej sprawie? Z odpowiedzi e-mailowej udzielonej nam przez rzeczniczkę prasową dolnośląskiego oddziału Dyrekcji Magdalenę Szumiatę wynika, że nie: „Kontraktowy termin zakończenia inwestycji „Budowa S3 Nowa Sól – Legnica” to połowa czerwca br. Termin zakończenia inwestycji nie jest równoznaczny z oddaniem do ruchu. Koordynujemy na bieżąco całą inwestycję i w najbliższych tygodniach będziemy przekazywać szczegółowe informacje w tej sprawie. Wykonawcy poszczególnych odcinków przymierzają się, o ile warunki atmosferyczne pozwolą, do uzyskiwania pozwoleń na użytkowanie”.

Swojej opinii nie zmienili również kierowcy. Ich zdaniem ukończenie odcinka drogi ekspresowej S3 z Lubina do Polkowic w ciągu dwóch najbliższych miesięcy jest zwyczajnie niemożliwe. Biorąc pod uwagę dotychczasowe trudności oraz porównując stan robót z sąsiednimi odcinkami, gdzie postępy widoczne są gołym okiem, termin 15 czerwca wydaje się nierealny.

Ostatnio w materiale wideo pokazywaliśmy, jak przebiegają prace na odcinku z Lubina do Legnicy. Tym razem mamy zdjęcia z placów budowy z odcinka Nowa Sól-Kaźmierzów..

Fot. GDDKiA via Twitter

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..