Opublikowany: śr, Paź 10th, 2018

Miedziowe pokazały siłę przed meczem z Herning!

Prawdziwe strzelanie urządziły sobie w Kościerzynie zawodniczki Metraco Zagłębia Lubin. Miedziowe rozbiły w miejscowy UKS PCM aż 45:20 (22:11)! Lubinianki pokazały siłę przed pucharową rywalizacją z duńskim Herning-Ikast.

Lubinianki były zdecydowanym faworytem starcia w Kościerzynie i w pełni wywiązały się z tej roli. Przed upływem kwadransa było już 11:3 dla lidera PGNiG Superligi. Miedziowe były lepsze od swoich rywalek w każdym elemencie gry nie o klasę, a o przynajmniej dwie. Kolejne skuteczne akcje podopiecznych Bożeny Karkut i Renaty jakubowskiej sprawiały, że wynik rósł w szybkim tempie i ostatecznie zatrzymał się aż na 25 trafieniach przewagi!

– Weszłyśmy w mecz bardzo dobrze. Dobra obrona przyczyniła się do szybkich kontr, które w większości zamieniliśmy na bramki. Myślę, że to był element który pozwolił  nam odskoczyć na kilka bramek, dzięki czemu już do końca meczu to my dyktowaliśmy warunki. Bardzo się cieszę ze zwycięstwa – mówiła po meczu Małgorzata Mączka, rozgrywająca Miedziowych.

Już w sobotę Metraco Zagłębie Lubin rozpocznie rywalizację w drugiej rundzie Pucharu EHF. W tej fazie rozgrywek Miedziowe czeka starcie z duńskim Herning-Ikast. Pierwszy mecz odbędzie się w sobotę na parkiecie rywalek, rewanż zostanie rozegrany w hali RCS w piątek 19 października.

UKS PCM Kościerzyna – Metraco Zagłębie Lubin 20:45 (11:22)

UKS PCM: Brzezińska-Recław, Bielak – Wicik 6, Zawalich 3, Pękala 3, Fesdorf 2, Somionka 2, Sus 1, Kreft.

Metraco Zagłębie: Wąż, Maliczkiewicz – Trawczyńska 8, Jochymek 8, Pielesz 4, Matieli 4, Buklarewicz 4, Hartman 4, Mączka 3, Milojević 2, Wasiak 1, Górna 1, Belmas 1, Ważna 2, Rosińska 2, Grzyb 1.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..