Miedź wzięła rewanż na Górnikach

W meczu 18. kolejki Lotto Ekstraklasy Miedź ograła na wyjeździe ekipę Górnika 3:1 (1:0), tym samym rewanżując się zabrzanom za porażkę z sierpnia. Zwycięstwo pozwoliło legniczanom przeskoczyć dzisiejszego rywala w tabeli i opuścić strefę spadkową.

W sierpniu Miedź przeważała przy Orła Białego, dyktowała warunki i prowadziła po golu Mateusza Piątkowskiego, by później w ciągu niespełna kwadransa stracić trzy bramki. Dziś legniczanie zrehabilitowali się za tamtą porażkę swoim kibicom, ostatecznie wygrywając także 3:1 (1:0). Kolejna dobra nowina dla fanów zielono-niebiesko-czerwonych to awans w tabeli na 12. miejsce. Ekipa Dominika Nowaka opuściła strefę spadkową, spychając do niej właśnie zabrzan.

Jak padły bramki? W 36. min Petteri Forsell uderzył z rzutu wolnego, ale piłka odbiła się od słupka. Sęk w tym, że później trafiła w interweniującego Tomasza Loskę i wpadła do siatki. Gol-wspomnienie trafień Jacka Krzynówka ostatecznie został przypisany golkiperowi Górnika, ale Forsell doczekał się i swojej bramki. W 53. min pewnie egzekwował rzut karny przyznany za zagranie ręką Michała Koja. Kilka minut później do protokołu sędziowskiego wpisał się jeszcze Henrik Ojamaa, choć i on miał nieco szczęścia, bo piłka po jego strzale odbiła się od obrońcy, myląc Loskę.

Tuż przed końcowym gwizdkiem gospodarze zdobyli honorową bramkę za sprawą niezastąpionego Igora Angulo, ale na nic więcej nie było ich dziś stać. Na dwie kolejki przed zimową przerwą Górnik uplasował się na 15. miejscu. Miedź jest o trzy pozycje wyżej, z dwupunktową stratą do Zagłębia Lubin. Za tydzień, 17 grudnia, drużyna Dominika Nowaka podejmie lidera Lotto Ekstraklasy – Lechię Gdańsk.

Górnik Zabrze – Miedź Legnica 1:3 (0:1)
Bramki: 90. Angulo – 36. Loska (SAM.), 53. Forsell (K), 61. Ojamaa.
Górnik: Loska – Wolniewicz, Suarez, Bochniewicz, Koj Ż – Zapolnik (76. Purynowicz), Matuszek, Żurkowski, Jimenez (65. Smuga) – Ł. Wolsztyński (46. R. Wolsztyński Ż), Angulo.
Miedź: Kanibołocki – Miljković, Osyra, Bartczak – Borja (90. Garguła), Purzycki Ż – Zieliński Ż, Ojamaa, Forsell, Camara Ż (86. Pikk) – Piasecki (59. Szczepaniak).