Opublikowany: śr, Cze 6th, 2018

Michał Żewłakow dyrektorem sportowym miedziowych

Fot. zaglebie.com Tomasz Folta

Wczoraj oficjalnie poznaliśmy nowego prezesa miedziowego klubu. Dziś Zagłębie Lubin na swojej oficjalnej stronie podało, iż 42-letni Michał Żewłakow został nowym dyrektorem sportowym KGHM Zagłębia Lubin.

Były obrońca reprezentacji Polski urodzony w Warszawie, w swojej klubowej karierze bronił barw między innymi Anderlechtu Bruksela, Olympiakosu Pireus i Legii Warszawa. Na stanowisku dyrektora sportowego zastąpił Dariusza Motałę.

Michał Żewłakow to były reprezentant Polski. W swojej piłkarskiej karierze z orzełkiem na piersi rozegrał 102 mecze, w których zdobył trzy bramki. Występował dla wielu zagranicznych klubów.

W stołecznym klubie nowy dyrektor KGHM Zagłębia sprawował funkcję szefa skautów, a następnie dyrektora sportowego. W trakcie jego pracy „Wojskowi” zdobyli dwa mistrzostwa Polski i zagrali w fazie grupowej Ligi Mistrzów.

– Jestem pewien, że udało nam się znaleźć właściwego specjalistę do sprawowania funkcji dyrektora sportowego w naszym klubie. Michał Żewłakow to profesjonalista, który odnosił sukcesy i nie boi się nowych wyzwań. Nowy dyrektor zdaje sobie sprawę z różnic w specyfice działania Zagłębia Lubin, w porównaniu do swojego poprzedniego klubu. Ponadto zaproponowana przez dyrektora wizja budowy Zagłębia Lubin jest spójna z oczekiwaniami klubu oraz właściciela, dlatego jestem pewien, że jego współpraca z zarządem, sztabem szkoleniowym i Akademią Piłkarską KGHM Zagłębie będzie układała się wzorowo – powiedział po parafowaniu umowy Prezes Zarządu Zagłębia Lubin S.A. Mateusz Dróżdż.

zaglebie.com / MISZ

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..