Opublikowany: śr, Gru 13th, 2017

Michał Wiśniewski odwiedził Dom Dziecka w Legnicy

Dom Dziecka przy ul. Wandy znalazł się na liście placówek, które w tym roku odwiedza Michał Wiśniewski. Muzyk przywiózł do Legnicy bajki, książki, markowe ubrania i inne prezenty. – Podarunki są nieistotne, bo najważniejsze jest samo spotkanie i rozmowa – przekonywał, gdy dziś, 13 grudnia, dotarł nad Kaczawę.

Od ostatniej wizyty wokalisty w legnickiej placówce przy ul. Wandy minął rok. Muzyk postanowił jednak wrócić na Dolny Śląsk, bo – jak przypomina – sam „jest z bidula” i nie przegapi żadnej okazji do spotkania się z podopiecznymi Domu Dziecka. Wsparła go w tym Fundacja „Po Pierwsze”.

– Wśród prezentów są materiały edukacyjne, bajki, książki – tak, by dzieci mogły się uczyć przez zabawę – wyliczała Mariola Szewczyk z Fundacji. – Dziś trafią one do 28 dzieci, ale odwiedziliśmy już wspólnie 7 placówek, a przed nami wizyta w kolejnych 11.

O tym, że lider grupy Ich Troje rzeczywiście ruszył w trasę, by poświęcić czas dzieciom świadczył już jego samochód, gdy zaparkował pod legnicką placówką. Podczas poprzedniego przystanku młodzi postanowili wykorzystać fakt, że jego auto było nieco brudne i palcami wysmarowali na lakierze pozdrowienia: „Kocham cię!”, „Kłobuck!”, itd. Jak wokalista czuł, się gdy ponownie przekroczył próg legnickiego Domu Dziecka?

– Jakbym wchodził do swojego domu. Genialnie! – przekonywał, emanując pozytywną energią. – Prezenty, które przywieźliśmy są nieistotne. Najważniejsza jest rozmowa. A ja widzę w pierwszych reakcjach tych dzieciaków wstyd. Ja sam nie chwaliłem się, że jestem z Domu Dziecka. Teraz jednak tłumaczę im, że to żaden wstyd! Mówię, że jesteśmy lepsi, bo uczymy się życia od wczesnych lat – opowiadał.

Jakie przesłanie skieruje do legniczan?

– „Możecie wszystko!”, „nie oglądaj się za siebie” i „zadbaj o siebie, by dopiero móc pomagać innym”. Pozytywne myślenie jest bardzo ważne. Dzieciaki muszą powiedzieć do samych siebie: „Halo! To przecież nie koniec świata. To dopiero początek dobrego”. Może brzmi to sztampowo, ale to uniwersalna prawda – podkreślał Wiśniewski.

Do dzieci trafiły także płyty promujące najnowsze wydawnictwo zespołu Ich Troje, który po 9 latach przerwy wrócił do studia, by zarejestrować pełny album.

.

.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..