Opublikowany: sob, Mar 24th, 2018

Miasto wspiera niepełnosprawnych

Legnica od sześciu lat bierze udział w pilotażowym programie Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych „Aktywny samorząd”. Oferta urzędników jest skierowana do osób niepełnosprawnych z zaburzeniami ruchu i percepcji wzrokowej i ma służyć ich integracji, zarówno społecznej, jak i zawodowej.

– Samorządowy program spotyka się z dużym zainteresowaniem. Finansowe wsparcie udzielane niepełnosprawnym legniczanom pochodzi ze środków PFRON, będących w dyspozycji prezydenta Legnicy – tłumaczy Arkadiusz Rodak, rzecznik prasowy prezydenta Legnicy.

Cel programu? Eliminacja barier ograniczających społeczne, edukacyjne i zawodowe funkcjonowanie niepełnosprawnych. W tym roku program obejmie obszary wsparcia takie, jak: pomoc w uzyskaniu prawa jazdy kat. B i zakupie oraz montażu oprzyrządowania do posiadanego auta, dofinansowanie szkoleń z obsługi nabytego w ramach programu sprzętu elektronicznego i jego oprogramowania, pomoc w zakupie sprzętu i pomoc w utrzymaniu sprawności technicznej wózka inwalidzkiego o napędzie elektrycznym. Ale na tym nie koniec.

– Program obejmuje także wsparcie w zakupie nowoczesnej protezy kończyny, w utrzymaniu sprawności technicznej posiadanej protezy, w utrzymaniu aktywności zawodowej – poprzez zapewnienie opieki dla osoby zależnej oraz pomoc w uzyskaniu wykształcenia na poziomie wyższym – wylicza Rodak.

Jak zapowiadają urzędnicy, wnioski można składać w magistracie do 30 sierpnia br. Z kolei nabór wniosków o dofinansowanie nauki na poziomie wyższym kończy się 30 marca, a te o dofinansowanie kształcenia w drugim półroczu będą przyjmowane od 1 września do 10 października.

Szczegółowych informacji można zasięgnąć w urzędzie (pok. 12 lub 13), także telefonicznie: nr tel. 76 72 12 254 lub 76 72 12 255.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..