Miał sądowy zakaz, ale wsiadł za „kółko”. Nietrzeźwy

Po krótkim pościgu głogowscy policjanci zatrzymali 31-latka, który nie tylko złamał sądowy zakaz kierowania pojazdami, ale był nietrzeźwy. Grozi mu do lat 5 więzienia.

Podczas służby w godzinach nocnych policyjny patrol zauważył jadący ulicą samochód bez włączonych świateł. Mundurowi używając sygnałów świetlnych i dźwiękowych postanowili zatrzymać auto do kontroli.

– Reakcją kierowcy była ucieczka i próby zmylenia policyjnego pościgu – informuje podinsp. Bogdan Kaleta, oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Głogowie.

Kiedy auto zostało zablokowane na parkingu, policjanci wybiegli z radiowozu i zatrzymali siedzącego w środku 31- latka.

– Miał w ręku butelkę piwa – dodaje Bogdan Kaleta.

Jak się okazało, mężczyzna był nietrzeźwy. Miał 1, 7 promila alkoholu w organizmie. Co więcej, złamał wydany przez sąd zakaz kierowania pojazdami, a ignorując polecenie patrolu do zatrzymania się do kontroli popełnił kolejne przestępstwo – zagrożone karą do 5 lat za kratkami. Tyle samo grozi za złamanie zakazu. Dodatkowo, sąd może zastosować karę dożywotniego zakazu kierowania pojazdami. I jeszcze za kierowanie w stanie nietrzeźwym grozi do 2 lat odsiadki.

Fot. Ilustracyjne

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..