Opublikowany: pt, Lut 9th, 2018

Maroš Kováčik znów poprowadzi CCC Polkowice!

Do zespołu CCC wraca trener Maroš Kováčik. Dobrze znany polkowickiej publiczności słowacki szkoleniowiec w ubiegłym sezonie poprowadził „pomarańczowe” na podium mistrzostw Polski. 

Klub ponownie zaufał trenerowi Kováčikowi z prostego powodu: – w Polkowicach znamy metody jego pracy, które szybko przyniosły efekty. Słowak potrafi wykrzesać z zawodniczek sto procent ich umiejętności oraz maksymalnie zmotywować zespół – tłumaczą swoją decyzję włodarze CCC.

Słowacki szkoleniowiec w ciągu pięciu miesięcy pracy w ubiegłym sezonie zdołał wyciągnąć „pomarańczowe” z głębokiego kryzysu. Przed przyjściem do Polkowic Maroš Kováčik najlepsze wyniki osiągał z zespołem Good Angels Koszyce, z którym odnosił sukcesy zarówno na arenie krajowej, jak i międzynarodowej. W 2013 roku został wyróżniony tytułem Trenera Roku Euroligi Kobiet. Sezon 2017/2018 rozpoczął w roli pierwszego szkoleniowca euroligowej Nadezhdy Orenburg. Pod koniec 2017 roku na krótko przeniósł się do Chin, gdzie pełnił funkcję konsultanta w zespole Shanxi Xing Rui Flame.

Pierwszy trening w Polkowicach pod okiem słowackiego trenera odbędzie się w najbliższy poniedziałek, a pierwszym meczem, w jakim przyjdzie mu prowadzić zespół, to wyjazdowy pojedynek z Wisłą CanPack Kraków (niedziela, 18 lutego).

Maroš Kováčik na stanowisku pierwszego trenera zastąpi Karola Kowalewskiego, który chwilowo przejął obowiązki po greckim szkoleniowcu Georgisie Dikeoulakosie.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..