Marek Zdancewicz medalistą Mistrzostw Polski w Taekwon-do (FOTO)

Ponad 270 zawodników i zawodniczek z 54 klubów rywalizowało w Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych w Taekwon-do, które w miniony weekend odbyły się w Nowej Rudzie. Wśród startujących nie mogło również zabraknąć silnej reprezentacji Sportowej Akademii Taekwon-do. Sporym sukcesem może się pochwalić Marek Zdancewicz, który brązowy medal w konkurencji walk juniorów młodszych powyżej 70 kg.

Zdancewicz w półfinale przegrał z późniejszym Mistrzem Polski tej kategorii. Bardzo dobrze zaprezentował się również Jakub Serok, który rywalizował w konkurencji walk do 70kg. Złotoryjanin Po sześciu pojedynkach złotoryjanin przegrał swoją walkę o medal i ostatecznie zajął piąte miejsce. Serok uzyskał również kwalifikację w konkurencji układów stopni mistrzowskich, w której odpadł tuż poza strefę medalową, zajmując również piątą lokatę. Z dobrej strony pokazał się też debiutujący w tym sezonie Maciej Gorzkowski. Młody taekwondzista, startujący w konkurencji walk w kategorii pow. 70kg, uległ dopiero w starciu o podium.

Wśród dziewcząt najlepiej zaprezentowała się Amelia Wzorek. Jaworzanka, podobnie jak jej klubowi koledzy,  przegrała walkę o brązowy medal i zajęła ostatecznie piąte miejsce w konkurencji walk juniorek młodszych pow. 60kg . Warto dodać, że dla Amelii był to pierwszy sezon  startowy w tej kategorii wiekowej. Pozostali zawodnicy SAT, poprzez wygrane walki w tym turnieju, przyczynili się do klubowego sukcesu., jakim było zajęcie siódmego miejsca w klasyfikacji drużynowej (na 54 kluby).

W kategorii wiekowej juniora młodszego SAT zdobyła 38 pkt. w Systemie Sportu Młodzieżowego, prowadzonego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Tydzień wcześniej w Kłobucku odbyły się natomiast Mistrzostwa Polski Juniorów w Taekwon-do. W turnieju wzięło udział 137 zawodników z 44 klubów, którzy również uzyskali prawo startu w dwóch turniejach kwalifikacyjnych.
Tu na słowa uznania zasługuje bardzo dobry występ Szymona Malca ze Złotoryi, który zawody te ukończył na piątym miejscu. Warto dodać, że Malec w swoim pierwszym pojedynku pokonał aktualnego reprezentanta Polski Karola Biskupskiego.

Zawodnicy SAT (sekcje Złotoryja i Jawor) w kategorii wiekowej juniora zdobyli 13 pkt. w Systemie Sportu Młodzieżowego, prowadzonego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Podsumowując zdobyte punkty we wszystkich kategoriach wiekowych (młodzik, junior młodszy i junior) podopieczni trenerów Gabrieli i Karola Forgiel zdobyli łącznie  67 punktów w Systemie Sportu Młodzieżowego.  Udział w turniejach kwalifikacyjnych i Mistrzostwach Polski był współfinansowany ze środków Gminy Miejskiej Złotoryja i Gminy Miejskiej Jawor.