Magistrat szuka firmy, która wywiezie nielegalne odpady

Miasto pozbędzie się nielegalnego składowiska z terenu Głogowa – to już oficjalna decyzja, podpisana przez prezydenta. W ratuszu ogłoszony został przetarg, który ma wyłonić wykonawcę.

Ruszyło postępowanie na wykonanie zastępcze nielegalnych odpadów z terenu Głogowa. Teraz miasto ma 30 dni, aby znaleźć firmę, która wywiezie odpady:

 – Chcemy wykonać w sposób zastępczy utylizację tych odpadów, ponieważ postępowanie prowadzone od zeszłego roku wobec nieuczciwego przedsiębiorcy nie dało rezultatu – informuje prezydent Głogowa, Rafael Rokaszewicz.

Zdaniem prezydenta, rozpoczynające się postępowanie to trudna i skomplikowana procedura. Tylko kilka samorządów w kraju decyduje się na takie rozwiązanie. Przede wszystkim wiąże się ono z dużymi kosztami:

 –  W wyniku wyłonienia wykonawcy i wykonania zadania na pewno będziemy rościć, od dysponenta tych niebezpiecznych odpadów, każdej złotówki. W tej chwili będziemy musieli wyłożyć na wywiezienie tych odpadów środki samorządowe – mówi prezydent.

Przypomnijmy, nielegalne składowisko toksycznych odpadów w Głogowie jak i składowisko które spłonęło w Jakubowie, należą do tej samej osoby Janusza G., który został aresztowany. Pierwsze informacje o tym, że na terenie Głogowa gromadzone są niebezpieczne odpady urząd miasta dostał w marcu ubiegłego roku.

Koszty likwidacji składowiska mogą sięgać kilku milionów złotych. Dokładna kwota będzie znana dopiero po wyłonieniu wykonawcy. Odpady mają być usunięte najpóźniej do stycznia przyszłego roku.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..