LUBIN. Zwycięstwo Cuprum po tie-breaku

img_9531W ramach jedenastej serii spotkań PlusLigi, podopieczni Gheorghe Cretu walczyli o ligowe punkty z Jastrzębskim Węglem. Pięciu setów potrzebowali lubinianie, aby wygrać tę niełatwą konfrontację.

W pierwszym secie po autowej zagrywce Roberta Tähta, która dała rezultat 1:0 dla gospodarzy, bardzo szybko lubinianie doprowadzili do remisu za sprawa Piotra Haina. Ta część spotkania była dość wyrównana i dopiero w końcówce, bo dwukrotnej skutecznej zagrywce Tähta, Cuprum uzyskało rezultat 26:24. W drugiej części spotkania przez dłuższy czas przyjezdni wygrywali różnicą dwóch punktów. Później sytuacja ta obróciła się na korzyść ekipy Marka Lebedewa, która wygrała seta 26:24.

Wynik trzeciej części meczu otworzył środkowy Grzegorz Kosok. Jastrzębski Węgiel zupełnie odrzucił gości od siatki i po chwili było 9:0 dla gospodarzy. Ten set padł łupem miejscowych, którzy wygrali 25:12. W czwartej części spotkania, Robert Täht na starcie zaskoczył rywali z prawego skrzydła. Później błąd własny gospodarzy i było 2:0 dla Cuprum. Podopieczni Gheorghe Cretu prezentowali skuteczny blok i dodatkowo wykorzystywali błędy gospodarzy, wygrywając ostatecznie 25:16.

Tie-break zaczął się po myśli przyjezdnych. Po dwóch błędach z rzędu Jastrzębskiego Węgla, Cuprum wygrywało 2:0. W tej części meczu dobre zawody rozegrał przy siatce Marcus Böehme, który zanotował kilka punktów dla swoje ekipy. Skuteczniejsze w tej części meczu Cuprum Lubin wygrało 15:11 i cały mecz 3:2.

Jastrzębski Węgiel 2:3 (24:26, 26:24, 25:12, 16:25, 11:15) Cuprum Lubin

MVP meczu: Robert Täht (Cuprum Lubin)

Pierwsze szóstki zespołów:

Jastrzębski Węgiel: Strzeżek, Kampa, Kosok, Boruch, Oliva, Touzinsky, Oliva, Popiwczak (libero).

Cuprum Lubin: Kaczmarek, Łomacz, Böehme, Hain, Pupart, Täht, Rusek (libero).