LUBIN. Zabójcza końcówka! Zagłębie pokonuje Wisłę!

PA3_3589

W meczu 28. kolejki T-Mobile Ekstraklasy piłkarze KGHM Zagłębia Lubin na własnym boisku pokonali Wisłę Kraków 3:1. Bramki dla lubinian strzelali Manuel Curto, Arkadiusz Piech oraz Michał Nalepa (samobójcza). Było to siódme zwycięstwo „Miedziowych” w tym sezonie.

Po zwycięstwie Podbeskidzia w Chorzowie podopieczni Oresta Lenczyka spadli na przedostatnie miejsce w tabeli. Dlatego do spotkania podchodzili podwójnie zdeterminowali. Pierwsze minuty meczu to badanie się obu zespół i gra główne w środkowej części boiska a na ciekawszą sytuacje kibice, którzy stawili się na Stadionie Zagłębia czekali aż do 31. minuty gdy Bertilsson odegrał sprytnie do Kwieka, a ten przełożył piłkę na drugą nogę i strzelił wprost w wychodzącego z bramki Miśkiewicza.

O wiele ciekawiej było w drugiej połowie. Znów jako pierwsi do ataku przystąpili „Miedziowi” i już po dziesięciu minutach byli bliscy wyjścia na prowadzenie po dośrodkowaniu Curto, które okazało się być strzałem. Ostatecznie piłka trafiła jednak jedynie w poprzeczkę. Mecz rozpoczął się na dobre dopiero w 73. minucie, gdy akcje przeprowadził Chrapek. Piłkę z pod jego nóg próbował wybijać Dzinić, ale zrobił to fatalnie – wprost pod nogi Burligi, który płaskim strzałem pokonał bramkarza Zagłębia. Taka sytuacja utrzymywała się do 87. minuty, gdy kapitalnym strzałem z rzutu wolnego popisał się Manuel Curto. Piłka wpadła w sam rób bramki, mimo rozpaczliwej interwencji bramkarza Wisły. Cztery minuty później na prowadzeniu było już Zagłębie. Z dystansu uderzał Piech, po drodze piłka odbiła się od Piotra Brożka i wpadła do bramki obok zupełnie zaskoczonego Miśkiewicza. To co stało się minutę później nadaje się do filmu „Jak nie grać w piłkę nożną?”, ponieważ Nalepa odegrał piłkę do własnego bramkarza a ten… w nią nie trafił i tym samym przypieczętował zwycięstwo KGHM Zagłębia Lubin.

Na zakończenie dwudziestej ósmej kolejki T-Mobile Ekstraklasy zawodnicy KGHM Zagłębia Lubin pokonali Wisłę Kraków 3:1 (0:0) i powrócili na czternaste miejsce w tabeli.

KGHM Zagłębie Lubin – Wisła Kraków 3:1 (0:0)

Bramki : Manuel Curto (87′), Arkadiusz Piech (90+1′), Michał Nalepa (90+2′) – Łukasz Burliga (73′)

KGHM Zagłębie Lubin – Rodić – Rymaniak, Bilek, Dzinić, Cotra – Guldan, Curto – Bertilsson (Abwo), Kwiek (Piątek) – Piech, Papdopulos (Janoszka)

– Miśkiewicz – Bunoza, Uryga, Burliga, Nalepa – Piotr Brożek, Sarki (Guerrier), Stilić, Garguła, Chrapek (Burdenski) – Paweł Brożek