Opublikowany: nie, Sty 7th, 2018

Lubiatowianka chce awansu!

Osiem wygranych i dwa remisy to bilans Lubiatowianki Lubiatów w grupie III legnickiej B-klasy. Podopieczni Łukasza Fudali w rundzie jesiennej sezonu 2017/2018 pomimo braku porażki muszą w tabeli uznawać wyższość Orlika Okmiany.

Zespół z Lubiatowa, który już wiosną poprzednich rozgrywek spisywał się rewelacyjnie zmagania w nowym sezonie rozpoczął od falstartu. Remis w Krzywej spowodował, że od samego początku Lubiatowianka musiała gonić swoich ligowych rywali. Po kilku kolejnych spotkaniach okazało się, że to właśnie podopieczni trenera Fudali będą największym rywalem Orlika Okmiany w walce o awans do A-klasy. Obie drużyny spotkały się 15 października w Lubiatowie i ten mecz pokazał, że faktycznie zarówno jedni jak i drudzy zasługują na miejsca, na których się znajdują. Kapitalna rywalizacja, zwroty sytuacji na boisku i ostatecznie wynik 3:3.

– Jak widać po grze naszych piłkarzy, cały czas brniemy do przodu i gdyby nie ten remis z Krzywą i Orlikiem Okmiany to bylibyśmy liderem. Cały czas sobie strzępimy zęby na to, żeby pójść wyżej i wejść do A-klasy z przytupem. – mówił Rafał Karwacki, prezes Lubiatowianki Lubiatów w programie „Piłkarskie Niższe Ligi”.

To pokazało jednak jeszcze jedno – dominujący w pozostałych meczach Orlik ma w tej lidze godnego rywala i ciągle musi się mieć na baczności, bo w innym przypadku pomimo imponującego składu może nie wywalczyć awansu. W tej chwili jednak bliżej można być stwierdzenia, że oba zespoły powinny zameldować się w wyższej lidze. Jedni jako zwycięzcy ligi, a drudzy jako najlepszy zespół z drugich miejsc.

Podsumowanie grupy III legnickiej B-klasy w rundzie jesiennej sezonu 2017/2018 można zobaczyć w programie „Piłkarskie Niższe Ligi”, w którym gościem był prezes Lubiatowianki Lubiatów – Rafał Karwacki.

 

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..