Lider za silny

W 12. kolejce drugiej ligi koszykówki do Lubina zawitał lider, Górnik Trans.eu Wałbrzych. Goście wygrali każdą z kwart, a cały mecz 89:62.

Swoją siłę lider drugiej ligi grupy D pokazał już w pierwszej odsłonie meczu. Wałbrzyszanie partię otwarcia wygrali różnicą dwunastu punktów. To pozwoliło im kontrolować przebieg boiskowych wydarzeń. Chociaż kolejne kwarty były już dużo bardziej wyrównane w każdej z nich wygrywali goście, kolejno różnicą pięciu, sześciu i czterech punktów – Mieliśmy świadomość tego, że graliśmy z beniaminkiem. Naszym założeniem było, żeby zagrać ambitnie i nie schodzić poniżej naszej normy. Dziś nasi wychowankowie mieli okazję spędzić dłuższy czas na parkiecie i zbierać cenne dla nich doświadczenie – mówi po meczu trener wałbrzyszan.

Po dwunastu meczach Górnik ma na koncie dziesięć zwycięstw. Lubinianie wygrali do tej pory dwa spotkania.

SMK Lubin – Górnik Trans.eu Wałbrzych 62:89 (10:22, 19:24, 14:20, 19:23)

SMK: Olejniczak 18, Iłowski 6, Jawotrski 0, Botuszyn 1, Dwornik 5, Turcza 17, Winiarski 0, Szablewski 12, Skibiński 0, Macowicz 3.

Górnik: Krzywdziński 21, Ratajczak 17, Durski 15, Tyszka 8, Kruszczyński 7, Wróbel 7, Frankiewicz 5, Szymański 4, Makarczuk 3, Kaczuga 2, Kłyż 0.