Opublikowany: pt, Maj 25th, 2018

Licealiści dla wcześniaków. Możesz pomóc!

Trwa zbiórka bajek, które niebawem trafią do najmłodszych pacjentów Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Legnicy. Darczyńcami będą w tym przypadku legniccy licealiście, którzy apelują o przyłączenie się do ich inicjatywy.

„Kieszonkowe dla malucha” to akcja charytatywna, która ma umilić czas spędzany w szpitalu wcześniakom i noworodkom. Wszystko w myśl zasady, że czytać należy dzieciom już od kołyski.

– Jako nauczycielka, która pracowała z najmłodszymi przez 25 lat uważam, że edukację należy prowadzić jak najwcześniej. Najlepszym prezentem dla dzieci z oddziału dziecięcego i chirurgii dziecięcej może być przytulanka lub maskotka – przekonuje Krystyna Anna Burakowska, inicjatorka akcji.

Co warto podkreślić, do przedsięwzięcia włączyli się uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego w Legnicy. Dyrektor Halina Tamioła i grono pedagogiczne zainteresowały się przedsięwzięciem i dziś to właśnie uczniowie liceum gromadzą książki i kupują je za własne pieniądze, by w najbliższe święto maluchów móc wręczyć podarunki ich mamo w legnickiej lecznicy.

Zbiórka prezentów trwa do poniedziałku, 28 maja, a przyłączyć może się do niej każdy. Podarunki można przynosić do I LO, w godz. od 7 do 15. Wszystkie zostaną przekazane maluchom dzień później – we wtorek, 29 maja.

– Liczymy na życzliwość mieszkańców regionu legnickiego i z góry dziękujemy za wsparcie! – kończy Krystyna Anna Burakowska.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..