Opublikowany: sob, Maj 18th, 2019

Trwa wielki piknik. Dołącz do zabawy i wygraj nagrody (FOTO)

Symulator dachowania, alkogogle, armatki wodne, konkursy z super nagrodami i wiele innych ciekawych atrakcji, zarówno dla dzieci jak i nieco starszych – w Legnicy trwa właśnie wielki piknik z okazji Dolnośląskich Dni Bezpieczeństwa. Zabawa potrwa do godz. 15. W każdej chwili można do niej dołączyć.

Każdy kto nie zdążył na rozpoczęcie pikniku mamy dobrą wiadomość. Zabawa potrwa jeszcze przez kilka godzin i w każdej chwili można się do niej dołączyć. Warto się jednak pospieszyć, bo na godz. 14 zaplanowano uroczyste rozstrzygnięcie licznych konkursów, a zakończenie przewidziano na godz. 15.  – Z tego co wiem, to policja i inne służby przygotowały w tym roku naprawdę atrakcyjne nagrody. Zachęcam więc wszystkie dzieci i nie tylko dzieci, do udziału w zabawie, której głównym celem jest przekazywanie wiedzy na temat bezpieczeństwa – mówi Magdalena Szumiata, rzecznik prasowy dolnośląskiego oddziału GDDKiA.

Najmłodsi chętnie wsiadają do tzw. symulatora dachowania. Urządzenie to w pewnym stopniu pozwala poczuć to, co czują osoby, które uległy kolizji czy wypadkowi samochodowemu. Każdy chętny może też przymierzyć alkogogle, służące do demonstracji upośledzenia zmysłów po spożyciu alkoholu, a także dowiedzieć się jak prawidłowo udzielać pierwszej pomocy osobom poszkodowanym. Można usiąść na motocyklu policyjnym i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. – Są również pracownicy służby celno-skarbowej ze skanerem do odcisków palców, są strażacy z OSP Rzeszotary z armatkami wodnymi. Dzieje się tu bardzo dużo fajnych i ciekawych rzeczy –  dodaje Szumiata.

Gośćmi specjalnymi pikniku są: Komisarz Lew i Krokodylka.

Piknik rozpoczął się o godz. 10 i potrwa do godz. 15. Wydarzenie odbywa się na terenie Szkoły Podstawowej nr 4 ul. Piastowskiej 3.

Głównymi celami Dolnośląskich Dni Bezpieczeństwa są: promocja bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz przybliżenie i zaprezentowanie obowiązków należących do poszczególnych służb.

.

Fot. Magdalena Szumiata

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..