Opublikowany: czw, Paź 6th, 2016

LEGNICA. Wystartowali studenci (WIDEO)

20161006_122636Około 1200 studentów Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy po raz pierwszy zainaugurowało dziś nowy rok akademicki. Podczas uroczystej ceremonii przedstawiciele debiutanckiego rocznika złożyli oficjalne ślubowanie i zostali przyjęci w poczet braci studenckiej.

W inauguracji wzięli udział m.in. przedstawiciele największych pracodawców w regionie, gospodarze okolicznych miejscowości czy dyrektorzy placówek oświatowych. Rozpoczęcie roku akademickiego w legnickiej PWSZ to prawdopodobnie jedyna okazja w roku do spotkania delegatów aż tylu firm i instytucji.

Jak podkreśla rektor, prof. Ryszard K. Pisarski, w ostatnich latach legnickiej uczelni udało się utrzymać rekrutacje na nieobniżonym poziomie, co w skali kraju jest ogromnym sukcesem. Legnicka PWSZ ma już 23 tysiące absolwentów i należy do największych wyższych szkół zawodowych w kraju. Studenci mogą tu się kształcić na kierunkach inżynierskich, licencjackich, magisterskich oraz podyplomowych. Prężnie działa tutaj także uniwersytet trzeciego wieku.

W tym roku władze uczelni podjęły decyzję o uruchomieniu dodatkowej rekrutacji na studia niestacjonarne, która potrwa do 14 października, a także na nowy kierunek studiów magisterskich – bezpieczeństwo wewnętrzne. W tym drugim przypadku nabór potrwa do 26 października.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..