Opublikowany: pon, Sty 8th, 2018

Legnica pierwsza, Polkowice trzecie

Już po raz piąty z rzędu Legnica zwyciężyła w regionalnym etapie plebiscytu na najpiękniej oświetlone miasto w Polsce. – Jesteśmy numerem jeden na Dolnym Śląsku! I to wszystko za sprawą głosów internautów – nie kryją radości włodarze.

Regionalny etap krajowego konkursu „Świeć się z Energą” wystartował w grudniu ubiegłego roku i zakończył się w pierwszych dniach stycznia tego roku. – Nasze miasto kolejny raz zdeklasowała wszystkich konkurentów na Dolnym Śląsku, pozostawiając ich daleko w tyle – informuje Arkadiusz Rodak, rzecznik prasowy prezydenta miasta.

Na Legnicę oddano 3352 głosy. Na drugim miejscu znalazł się Wrocław (366). Kolejne miasta to Polkowice (22), Oława (7) i Strzegom (2). Nadkaczawski gród zdobył kolejny raz nie tylko tytuł, ale również energooszczędny sprzęt AGD o wartości 10 tys. zł z przeznaczeniem na dobroczynne cele.

Na tym jednak nie koniec. – Stać nas na więcej! Dziś, 8 stycznia, rozpoczął się bowiem drugi etap konkursu, który wyłoni ogólnopolskiego laureata – informuje rzecznik prezydenta. W drugim etapie miejscowości rywalizować będą o tytuł Świetlnej Stolicy Polski i nagrodę główną. Zwycięzca otrzyma energooszczędny sprzęt AGD o łącznej wartości 40 tys. zł do przekazania na wybrany cel społeczny.

Pomoc dla domów dziecka, a może dla potrzebujących seniorów? O tym, na jaki dobroczynny cel zostanie przekazany sprzęt, zadecydują włodarze 16 zwycięskich miast. W tegorocznym finale plebiscytu „Świeć się z Energą” walczą: Aleksandrów Łódzki, Bydgoszcz, Częstochowa, Legnica, Łomża, Mrągowo, Nowa Sól, Olkusz, Opole, Ostrów Wielkopolski, Pelplin, Połczyn-Zdrój, Radom, Stalowa Wola, Starachowice oraz Zamość.

Władze Legnicy zachęcają do codziennego głosowania. Każdy internauta może w akcji oddać 1 głos dziennie. – Głosujemy na SwiecSie.pl. Liczy się każdy głos, dlatego warto zachęcać wszystkich sąsiadów, rodziny, znajomych do wzięcia udziału w tej świątecznej zabawie i do regularnego głosowania. Pamiętajmy, że zaangażowanie przez cały okres trwania konkursu jest bardzo istotne. Etap ogólnopolski potrwa do 15 stycznia – uzupełniają.

W poprzednią edycję akcji „Świeć się z Energą” włączyli się mieszkańcy i urzędy z ponad 200 miast z całej Polski, a łącznie oddano ponad 130 tys. głosów.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..