Kosztyła w PNL: Staramy się pomagać klubom

We wtorkowy wieczór odbyła się premiera kolejnego odcinka programu „Piłkarskie Niższe Ligi”. Tym razem w studio TVRegionalna.pl pojawił się Krystian Kosztyła, były zawodnik i prezes Odry Ścinawa a aktualnie burmistrz Ścinawy. Tematem przewodnim programu była rola samorządu w regionalnej piłce. 

Zaproszenie jednego z włodarzy samorządowych miało na celu podkreślenie tego roli jaką pełnią poszczególne gminy w funkcjonowaniu klubów z niższych klas rozgrywkowych. Są one niezbędne dla prawidłowego działania poszczególnych drużyn, jednak nie wszyscy korzystają w pełni z innych możliwości jakie mają kluby.

– Pieniądze na poziomie samorządowym są nie tylko w gminie ale także w powiatach czy urzędu marszałkowskiego w postaci konkursów na realizacje zadań związanych ze sportem. Do tego jest też Fundacja KGHM Polska Miedź. – podkreślał Krystian Kosztyła.

Prowadzący program poruszyli także inny aspekt, czyli promowanie poszczególnych gmin poprzez działania dotyczące klubów. Wspólnie analizowali także możliwości klubów z najniższych klas rozgrywkowych na pozyskiwanie sponsorów i mniejszych partnerów. Oczywiście zabraknąć nie mogło również rozmowy na temat zespołów z Gminy Ścinawa.

Cały odcinek można zobaczyć poniżej:

 

 

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..