Konkurs na wyjątkowe graffiti przy polkowickim starostwie (WIDEO)

Pod hasłem „W drodze do niepodległości” Powiat Polkowicki ogłosił konkurs na zaprojektowanie i wykonanie graffiti. Praca ma ozdobić betonowy narożnik przy parkingu starostwa. Zwycięzca otrzyma nagrodę finansową.

Konkurs na graffiti jest jednym z elementów powiatowych obchodów 100. rocznicy odzyskania niepodległości.

– Z moich wieloletnich doświadczeń nauczyciela wiem, że mówienie o historii językiem młodzieży jest najlepszą drogą edukacji – mówi Marek Tramś, starosta polkowicki. – Tym razem wybraliśmy graffiti, więc z jednej strony młodzi ludzie będą mogli opowiedzieć o historii wykorzystując swoje formy ekspresji, a z drugiej pokażemy mieszkańcom powiatu, że street art to nie tylko wandalizm.

W konkursie mogą wziąć udział zarówno amatorzy, jak i profesjonaliści – indywidualnie lub grupowo. Ważne jest to, aby tematyka prac mieściła się w kanonach estetyki i ogólnie przyjętych norm społecznych. Projekt powinien być przygotowany w taki sposób, by można byłoby przenieść go techniką graffiti na betonową ścianę o powierzchni około 50 m kw. Musi też zawierać powiatowe logo obchodów. Ale – jak dodają organizatorzy – „motyw ten może być przedstawiony w sposób nieoczywisty, wkomponowany w tło, bądź stanowić element całości”.

Jury przyzna jedną nagrodę główną w wysokości 1000 złotych. Prace należy dostarczyć do końca maja.

Zobacz także: 

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..