Do końca roku można się jeszcze zbadać (WIDEO)

W laboratoriach ALAB można się zbadać na obecność wirusa HCV, który wywołuje wirusowe zapalenie wątroby typu C.  Bezpłatne badanie można wykonać jeszcze tylko do końca roku.

Przypominamy, że akcja bezpłatnych badań na obecność wirusa HCV trwa tylko do końca roku. Skorzystać może z niej każdy. Wystarczy przyjść do jednego z laboratorium ALAB i oddać kilka kropel krwi:

– Krew pobierana jest z palca, a wyniki są już po kilkunastu minutach – mówi Bogusław Mączak, kierownik ALAB laboratoria w Głogowie.

W przypadku pozytywnego wyniku osoba będzie skierowana na dalszą, również bezpłatną diagnostykę. Choroba przez kilkadziesiąt lat potrafi rozwijać się bez wyraźnych objawów, a skutki mogą być poważne:

– Jest to choroba bardzo podstępna, często niewykrywalna o bardzo poważnych konsekwencjach, które mogą doprowadzić do marskości wątroby lub raka wątroby – dodaje Bogusław Mączak.

Oprócz Głogowa można je wykonać, między innymi w Lubinie, Polkowicach i Legnicy.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..