Opublikowany: czw, Lip 11th, 2019

Kierował pod wpływem narkotyków i z metamfetaminą w aucie

W ręce legnickiej policji wpadł 26-letni kierowca osobowej toyoty, który prowadził samochód pod wpływem narkotyków. Oprócz tego przy mężczyźnie funkcjonariusze znaleźli metamfetaminę. Zatrzymanemu grożą nawet trzy lata więzienia. 

Do zatrzymania doszło w nocy z wtorku na środę. W trakcie prowadzonych czynności funkcjonariusze nabrali podejrzeń co do zachowania 26- latka. Mężczyznę poddano badaniu na zawartość substancji psychotropowych oraz środków odurzających w organizmie. Przypuszczenia mundurowych okazały się słuszne.

– Mieszkaniec Legnicy znajdował się pod wpływem narkotyków. To jednak nie koniec problemów nieodpowiedzialnego kierowcy, gdyż policjanci ujawnili przy nim również środki odurzające w postaci metamfetaminy – informuje starszy sierżant Anna Tersa z Komendy Miejskiej Policji w Legnicy.

Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Teraz za swoje czyny odpowie przed sądem.

Przypomnijmy, w świetle kodeksu karnego za posiadanie narkotyków grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, natomiast za kierowanie pod wpływem środków odurzających grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

.

Fot. KMP w Legnicy

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..