Opublikowany: wt, Sty 23rd, 2018

KGHM przeszacuje majątek

Fot. KGHM

Polska Miedź zweryfikuje wartość swoich zagranicznych inwestycji. To już trzeci rok z rzędu spółka musi przeprowadzić ekonomiczne testy, które wykażą, ile warte są jej aktywa.

Po uważnym przeglądzie projektów inwestycyjnych za granicą okazało się, że dla części z nich konieczna jest zmiana założeń dotyczących długości życia kopalni, wielkości produkcji metali, zakładanych kosztów operacyjnych i potrzebnych wydatków finansowych. Zmiany te były na tyle duże, że konieczne stało się sprawdzenie, jaka jest odzyskiwalna wartość tych aktywów.

Testy dotyczyć będą stanu na 31 grudnia 2017 r. i obejmą kopalni Robinson, Morrison, Franke oraz projektów inwestycyjnych Ajax i Victoria.

Co ważne, tym razem nie stwierdzono przesłanek do weryfikacji wartości kopalni Sierra Gorda. W poprzednich dwóch latach to ona zaważyła na wynikach finansowych grupy KGHM, ponieważ przeprowadzone w odniesieniu do niej testy wykazały konieczność odpisów księgowych przekraczających w sumie 10 mld zł.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..