Opublikowany: pt, Sie 10th, 2018

Kąpiel w Bartoszowie? Sanepid daje zielone światło

Fot. ilustracyjna

Lato w pełni, mieszkańcy regionu ochoczo wybierają się nad odkryte kąpieliska, by spędzać czas nad wodą. Oblężenie basenów i jezior trwa także dzięki sanepidowi, który regularnie kontroluje lokalne akweny. Ostatnia kontrola ponownie dotyczyła basenu w Prochowicach.

Przypomnijmy, że kontrole jakości wody przeznaczonej do kąpieli Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Legnicy prowadzi regularnie. W lipcu inspektorzy sprawdzali skład próbek pobranych m.in. na legnickim kąpielisku Kormoran, basenie przy ul. Radosnej czy ośrodkach w Kunicach i Rokitkach, o czym informowaliśmy TUTAJ.

Tym razem kontrola dotyczyła wody w niecce prochowickiego basenu. Jak wykazały badania, mieszkańcy mogą w najelpsze korzystać z pływalni.

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Legnicy […] na podstawie badań laboratoryjnych próbek wody pobranych w dniu 31 lipca 2018 r. z niecek basenów kąpielowych przy ul. Słowackiego w Prochowicach stwierdził przydatność wody do kąpieli: w niecce na basenie przy ul. Słowackiego w Prochowicach.

Podziel się
Tagi

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..