Kompromitacja Zagłębia w Morągu

W ramach 1/32 Pucharu Polski, Zagłębie Lubin na wyjeździe przegrało 3:2 z Klubem Sportowym Kaczkan Huragan Morąg.

Od początku spotkania miedziowi byli zdecydowanie lepszym zespołem, jednak nie potrafili tego udokumentować bramkami. W 17. minucie pierwszy na listę strzelców w tym meczu wpisał się napastnik grający z numerem 26, Jakub Mares.

W wyjściowym składzie Zagłębia oglądaliśmy dużo młodzieży. Pomocnicy Łukasz Moneta, Paweł Żyra czy Łukasz Poręba, a w bramce Mateusz Kuchta. W 49. minucie sędzia Wojciech Krzton wskazał „wapno”. Strzału z jedenastu metrów nie wykorzystał Mares. Do przerwy miedziowi prowadzili 1:0.

W drugiej połowie już w 55. minucie gospodarze doprowadzili do remisu. W 81. minucie Huragan Morąg wyszedł na pierwsze w spotkaniu prowadzenie, a kilka minut później gospodarze wygrywali już 3:1. Zagłębie jeszcze raz trafiło do siatki rywali w 91. minucie i ostatecznie Morąg wygrał 3:2.

Huragan Morąg – KGHM Zagłębie Lubin 3:2 (0:1)
Bramki: 0:1 Mares 17′, 1:1 Joao Augusto 55′, 2:1 Boczko 81′, 3:1 Jajkowski 87′, 3:2 Dąbrowski 90′.

Huragan Morąg: Lawrenc – Maciążek, Łysiak, Jajkowski, Joao Augusto, Michałowski, Biedrzycki, Stankiewicz (75. Paliwoda), Rosoliński, Galik, Tomasz.

Zagłębie Lubin: Kuchta – Tosik, Dąbrowski, Balić, Moneta, Matras, Mucha (59. Kopacz), Poręba (75. Nowak), Żyra, Bohar (46. Sirotow), Mares.