Opublikowany: pon, Lip 27th, 2015

JAWOR. Wytańczyli pierwszą nagrodę

skrzypce1Pośpiewać, zatańczyć i wygrać – taki przepis na sukces ma zespół folklorystyczny z Chroślic w gminie Męcinka. Na sobotnim festiwalu FolkArt 2015 w Lubaniu Śl. „Chrośliczanie” podbili serca publiczności i zachwycili jury, zdobywając główną nagrodę – Złote Skrzypce Łużyckie.

skrzypce2– Cieszymy się, dziękujemy i zapraszamy na nasze występy. Szykujemy się do Bolkowic na Święto Pstrąga. Będziemy na gminnych dożynkach w Mściwojowie i na parafialnym festynie odpustowym w Słupie – zaprasza kierownik zespołu, Daniel Rzepa.

Zespół z Chroślic zaprezentował dwa utwory: „Zielony dąbek” i „Pan Leśniczy”. 

FolkArt w Lubaniu to także festiwal ludowych smaków. Najlepszą nalewkę z kaliny przygotował zespół Echo Bukowiny, a w kategorii ciast z owocami sezonowymi zwyciężył zespół Rybniczanki. Najlepsze pierogi z mięsem przygotowały Cisowianki. Wyróżnione zostały również pierogi z… pokrzywą, przygotowane przez zespół Malwy.

DS

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..