Opublikowany: śr, Lip 4th, 2018

Groźny pożar przy Jaworzyńskiej (FOTO, WIDEO)

16 strażackich zastępów interweniowało przy pożarcze magazynu obok samochodowego komisu przy ul. Jaworzyńskiej w Legnicy. Z uwagi na zagrożenie wybuchem na miejscu pojawili się także pracownicy sztabu zarządzania kryzysowego. – Obecnie trwa dogaszanie pożaru – informują strażacy.

Zgłoszenie pożaru dotartło do legnickich ratowników po godz. 9.30, ale początkowo nie brzmiało groźnie.

– Niezwłoczenie zadysponowaliśmy siły i środki, ale w trakcie dojazdu dotarło do nas kilka kolejnych zgłoszeń, które powiększały naszą wiedzę na temat rozmiaru pożaru. Coraz więcej osób zgłaszało, że oprócz śmieci, które zostały wskazane podczas pierwszej rozmowy, płonie już elewacja budynku. Dosłownie kilka minut później okazało się, że ogień przeniósł się już na dach i jest bardzo intensywny – relacjonuje sekcyjny Mateusz Guzenda z PSP w Legnicy.

W związku z powagą sytuacji, na miejsce dotarło aż 16 zastępów z całego powiatu, ale i ościennych: złotoryjskiego, jaworskiego i lubińskiego. Po godz. 10 działania pożarników polegały już głównie na dogaszaniu ognia w budynku.

– Ze wstępnego rozpoznania i charakterystyki obiektu wynikało, że są tam składowane butle LPG oraz z innymi gazami, co strażacy potwierdzili po wejściu do środka. Po wyniesieniu butli na miejscu było słychać eksplozję, jednak nie wiadomo jeszcze czy wybuchła jedna z butli – informuje sekcyjny Guzenda.

Na szczęście wskutek pożaru nikt nie ucierpiał. Na miejscu byli też policjanci i karetka pogotowia. Przyczyny zdarzenia nie są jeszcze znane. Ich ustaleniem zajmie się policja oraz biegli z zakresu pożarnictwa.

.

.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..