Opublikowany: pon, Maj 28th, 2018

Groźny pożar na terenie hurtowni (FOTO, WIDEO)

Kłęby dymu nad miejscowością Świny koło Bolkowa widoczne były aż w Jaworze. Około godz. 18:30 na placu obok miejscowego sklepu i hurtowni lakierniczej wybuchł pożar.

Do walki z żywiołem ruszyły trzy zastępy jaworskiej straży pożarnej oraz ochotniczy ratownicy z sąsiadujących z Bolkowem miejscowości. W gotowości były też wozy z powiatu świdnickiego.

Ogień ogarnął około 100 drewnianych palet oraz skrzynki po napojach spożywczych. Strażacy w pierwszej kolejności zadbali, by płomienie nie rozprzestrzeniły się na sąsiadujące budynki.

– Niedaleko znajduje się stolarnia. Przybyliśmy w samą porę i wszystko skończyło się szczęśliwie dla właścicieli – powiedział nam kierujący akcją starszy aspirant Mariusz Uhornicki z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Jawor.

Obecnie policja ustala przyczyny powstania pożaru. W związku ze zdarzeniem przez kilkadziesiąt minut trasa Bolków-Dobromierz była zablokowana.

fot. Daniel Śmiłowski

Materiał filmowy:

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..