Mroczno na zamkowym dziedzińcu – trwa Castle Party (WIDEO)

Długo wyczekiwany festiwal gotyckich klimatów i mrocznych rytmów Castle Party 2017 już się na dobre rozkręcił. W sobotę i niedzielę odbędzie się kilkadziesiąt koncertów na dwóch scenach – w bolkowskim zamku i starym kościele.

Organizowany rokrocznie Castle Party w Bolkowie jest jedną z nielicznych w Europie imprez, obok np. festiwalu w Lipsku, skupiających miłośników kultury dark independent, w Polsce określanej też jako subkultura gotycka.

W tym roku przed publicznością wystąpi m.in. Diary of Dreams, NeuOberschlesien, Mesh, Diorama, A Split-Second, Frank the Baptist. Gwiazdą festiwalu będzie zespół Tiamat. Koncerty odbywają się na dużej scenie (zamek) oraz w starym kościele. Natomiast do rana w klubie Hacjenda najlepsi DJ-je dark independent będą zabawiać muzyką m.in. electro, gothic rock, alternative, coldwave i darkwave.

Dyrektor festiwalu, Krzysztof Rakowski cieszy się, że z roku na rok do Bolkowa przyjeżdża coraz więcej gości zagranicznych. Warto dodać, że Castle Party to nie tylko dobra muzyka, ale też mistrzowskie aranżacje strojów, wizerunku i pole do popisu dla fotografów z całej Europy. Jak podkreślają służby mundurowe oraz władze miasta i organizatorzy, wbrew mrocznemu wyglądowi publiki to najbezpieczniejszy festiwal w Polsce.

Materiał wideo:

O Autorze

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..