Opublikowany: śr, Sie 3rd, 2016

GMINA PRZEMKÓW. Kultura łączy ludzi (WIDEO)

DSC00165Diagnoza potrzeb kulturalnych przeprowadzona wśród mieszkańców gminy Przemków połączyła ludzi i pokazała chęć współpracy mieszkańców z instytucjami kultury. Spośród wielu pomysłów zgłoszonych do programu ,,Dom Kultury+ Inicjatywy lokalne 2016” wyłoniono pięć projektów, które otrzymają finansowe wsparcie na ich realizację.

Diagnoza potrzeb kulturalnych cieszyła się dużym zainteresowaniem. Przeprowadzono wiele warsztatów pogłębiających wiedzę o kulturze w gminie. Stworzono też ankietę w formie papierowej i elektronicznej, oraz skrzynkę życzeń z pytaniem otwartym.

– Skrzynka życzeń wędrowała po różnych instytucjach oraz podczas spotkań, czy imprez. Każdy mógł umieścić w niej karteczkę z informacją czego oczekuje od ośrodka kultury – mówi Joanna Więcławska z Przemkowskiego Ośrodka Kultury.

Pomysłodawcą jednego z projektów, który został wyłoniony jest Jan Matuszak z Krępy. Projekt pod nazwą „Wióry lecą” ma na celu połączyć pokolenia.

– Na terenie wsi będziemy wspólnymi siłami organizować wyrób stołów i ław metodami tradycyjnymi – mówi Jan Matuszak.

Kolejny projekt ,, Tańcowała igła z nitką” jest pomysłem rodziców, którzy nie chcieli dłużej siedzieć bezczynnie w domu. Celem jest kreatywne spędzanie wspólnego czasu rodziców z dziećmi.

– Między innymi będziemy szyć stroje do teatrzyku, organizować warsztaty artystyczne dla dzieci, ćwiczyć i wspólnie spędzać czas – mówi Ewa Lubaszewska, mieszkanka Przemkowa.

Przemkowski Ośrodek Kultury nie poprzestanie na realizacji projektów wyróżnionych, w przyszłości chce zrealizować więcej pomysłów podsuniętych przez mieszkańców gminy.

EW

Zobacz także: 

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..