Gmina Jerzmanowa znów w czołówce (WIDEO)

Ministerstwo Finansów opublikowało raport najbogatszych gmin w Polsce. Jerzmanowa położona w powiecie głogowskim znalazła się na piątej pozycji.

Z raportu wynika, że wskaźnik dochodów na jednego mieszkańca w gminie Jerzmanowa to prawie sześć tysięcy złotych. Gmina od lat utrzymuje bardzo wysoką pozycją w rankingu najbogatszych w Polsce. Podstawą do sporządzenia raportu są dane o dochodach podatkowych gmin.

– Posiadamy duże dochody z tytułu podatków od nieruchomości i opłat eksploatacyjnych, które to otrzymujemy od głównego naszego podatnika jakim jest spółka KGHM – wyjaśnia wójt gminy Jerzmanowa, Lesław Golba.

Zdaniem wójta wysokie dochody w budżecie to jeden z powodów, który przyciąga nowych mieszkańców. Każdego roku przybywa tu średnio 200 osób.

– Mieszkańcy chętnie się osiedlają i budują, bo mogą liczyć na to, że gmina wykona szereg inwestycji infrastrukturalnych, mam tu na myśli drogi, chodniki, oświetlenie drogowe – wylicza wójt.

Dla porównania w innej gminie powiatu głogowskiego – gminie Pęcław – dochód na jednego mieszkańca to nieco ponad tysiąc złotych.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..