Opublikowany: wt, Sie 11th, 2015

GŁOGÓW. Za dwa tygodnie – objazdy przy targowisku

RONDODziś (11 sierpnia) przekazany został plac budowy, gdzie powstanie rondo na skrzyżowaniu ulic Kazimierza Wielkiego i Kazimierza Sprawiedliwego w Głogowie, w rejonie targowiska miejskiego. Prace ruszą za około dwa tygodnie, co wiąże się  ze zmianą organizacji ruchu i objazdami. Szczególnych utrudnień można się spodziewać we wtorki i piątki, czyli dni targowe, kiedy to przyjeżdża tam wiele osób z całej okolicy.

Oprócz skrzyżowania okrężnego u zbiegu ulic, zaplanowano także wykonanie ścieżki rowerowej łączącej się z ul. B. Śmiałego, a do tego chodniki i kanalizację deszczową. Na czas budowy przesadzone zostaną krzewy. Powrócą po zakończeniu robót na zieloną część ronda.

– Budowa nowego ronda jest bardzo ważna dla upłynnienia i bezpieczeństwa ruchu aut w tym miejscu – przypomina prezydent miasta Rafael Rokaszewicz.

Cała inwestycja ma potrwać do końca października i pochłonie ponad 2, 8 mln zł. O zmianach w ruchu będziemy informować.

UR/FOT. UM GŁOGÓW

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..