Opublikowany: pon, Paź 20th, 2014

GŁOGÓW. Handlował podróbkami kosmetyków i perfum

perfu_00333-leni mężczyzna odpowie za oferowanie do sprzedaży kosmetyków z podrobionymi znakami towarowymi znanych marek. Policjanci ujawnili 484 sztuk perfum i innych kosmetyków. Mężczyźnie grozi kara grzywny a nawet kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Mężczyznę zatrzymano na targowisku miejskim w Głogowie.

– Zatrzymany przez policjantów mieszkaniec Świebodzina, oferował do sprzedaży perfumy i kosmetyki opatrzone podrobionymi, zastrzeżonymi znakami towarowymi. Ich stosunkowo niska cena oraz słaba jakość wskazywała na to , że są to tzw. „podróbki” oryginalnych i markowych wyrobów- mówi podinsp. Bogdan Kaleta z KPP w Głogowie.

Poszkodowane firmy wyceniły swoje straty na nie mniej niż 3 000 złotych. Tego typu działalność jest przestępstwem, narusza bowiem ustawę Prawo Własności Przemysłowej, która ma zapewnić uczciwą konkurencję wśród producentów- dodaje podinsp. Bogdan Kaleta z KPP w Głogowie.

Poszkodowane firmy złożyły wniosek o ściganie procederu. 33 – latek usłyszał zarzuty.

SZAT/FOT.KPP GŁOGÓW

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..