Opublikowany: czw, Cze 22nd, 2017

Festiwal Kresowy w MAH

Już po raz 22. do Głogowa przyjadą polskie zespoły z dawnych kresów Rzeczypospolitej. W sobotę 1 lipca w miejscowym ośrodku kultury rozpocznie się Głogowski Festiwal Kultury Polskiej Kresy 2017.

Tegoroczny festiwal zainaugurują aktorzy Polskiego Teatru Ludowego we Lwowie, którzy na deskach Miejskiego Ośrodka Kultury wystawią spektakl „Dwaj panowie B”. Początek przedstawienia w sobotę o godz. 17.

Następnego dnia, również w sali widowiskowej MOK-u, o godz. 15. rozpocznie się koncert galowy. Wezmą w nim udział zarówno debiutanci, jak i zespoły dobrze już znane mieszkańcom Głogowa. Zaprezentuje się m.in. Lwowska Fala, Kapela Podwileńska oraz zespół Asało da z Białorusi. W solowym koncercie zaśpiewa również Jerzy Garniewicz z Kapeli Wileńskiej.

Nowością imprezy będą występy młodzieży biorącej udział w XVIII Letniej Akademii Kultury i Języka Polskiego, która rozpocznie się wraz z festiwalem.

Fot. Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Głogowie

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..