Ferie w Głogowie pełne atrakcji

Na brak nudy podczas ferii młodzi głogowianie nie powinni narzekać. Atrakcje czekają na nich m.in. w Miejskim Ośrodku Kultury, bibliotece, muzeum i na obiektach sportowych.

W Miejskim Ośrodku Kultury pierwszy tydzień zimowej laby upłynie pod hasłem – Zimowisko Artystyczne „Sferiowane smoki”. Zaplanowano m.in. projekcje filmowe, zajęcia artystyczne, plastyczne, teatralne, taneczne oraz wycieczkę na wystawę Klocków Lego do Wrocławia. Zimowisko Artystyczne jest bezpłatne. Warunkiem uczestnictwa jest zapisanie dziecka do 15 stycznia. , pod nr tel. 76 833-41-40. W tym czasie będą też zajęcia w MCK MAYDAY: zabawy rytmiczno-ruchowe i zajęcia plastyczne.

W drugim tygodniu ferii zaplanowano w MOK-u warsztaty artystyczne, m.in. malowanie w Pracowni 45 oraz zajęcia taneczne dla dzieci. 25 stycznia wystawiony zostanie spektakl dla dzieci „Złota Rybka”. Wstęp wolny. Zajęcia artystyczne będą także w MCK MAYDAY.

Ciekawe propozycje przygotowała też Miejska Biblioteka Publiczna. W BLOG-u przy ul. Perseusza 13 będą gry i zabawy. Zapisy osobiście lub telefonicznie: 76 726 56 24. Podobnie w Retrotece, przy pl. Mieszka I 11 – zapisy pod nr tel.  76 834 71 29.  W drugim tygodniu ferii w MBP przy ul. Jedności Robotniczej 15 na dzieci i młodzież czekać będą m.in. zajęcia literacko- plastyczne, zabawy ruchowe przy muzyce oraz spektakl teatru Krak-Art  z Krakowa pt. „Przygody świnek”. Zapisy osobiście lub telefonicznie 76 726 56 22.

Muzeum Archeologiczno-Historyczne przygotowało ofertę dla dzieci w wieku 7-12 lat, pod hasłem: „W rocznicę niepodległości”. Zajęcia odbywać się będą od 15 do 19 stycznia, w godz. 12-13.30. Program jest bardzo bogaty. Uczestnicy zajęć wykonają godło Polski, biało-czerwone kotyliony, girlandy i bransoletki, poznają historie dawnych stolic Polski w oparciu o ich kulturę i najważniejsze zabytki, a także sami zrobią mapy naszego kraju. Poza tym, poznają wydarzenia historyczne w oparciu o informacje ukazujące się w ówczesnej prasie, zobaczą, jak wyglądały gazety w 1918 r., dowiedzą się, o czym pisali dziennikarze i w jaki sposób prasa donosiła o odzyskaniu przez Polskę niepodległości. To tylko niektóre tematy zajęć. Szczegółowe informacje pod nr telefonu: 76 8341081. Koszt udziału w zajęciach wynosi 2,50 zł.

Z kolei spółka Chrobry Głogów zaprasza na do Hali Widowiskowo-Sportowej na ferie z Tygryskiem: piłka siatkowa, koszykówka, piłka nożna, tenis stołowy, ale będą też zajęcia na Pływalni Chrobry (dla dzieci, które uczestniczyły przynajmniej w jednych z wcześniejszych zajęć). W SP nr 8 zaplanowano zajęcia taneczne – cheerleadering. Szczegółowe informacje pod nr tel.: 76 835 61 93.

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej zaprasza na „Międzypokoleniowe ferie. Zimowa gratka dla wnuczki i dziadka”. W siedzibie Domu Dziennego Pobytu przy ul. Słowiańskiej 28, od 22 do 26 stycznia, w godz. od 11 do 14 będą zabawy edukacyjne, warsztaty plastyczne, zabawa karnawałowa, gry i konkursy. Ilość miejsc ograniczona. Informacje pod nr telefonu: 76 727 65 00.

„Zimowa Akademia Umiejętności” w ramach ogólnopolskiej kampanii „POSTAW NA RODZINĘ” – to propozycja Miejskiego Centrum Wspierania Rodziny w Głogowie. Zajęcia odbywać się będą od 15 do 26 stycznia, w godz. od 7 do 15.  – W programie warsztatów preferowane są przedsięwzięcia o dużych walorach poznawczych i wychowawczych, z metodami odpowiednio dobranymi   do profilaktycznego celu działań oraz do potrzeb i zainteresowań uczestników w przedziale wiekowym od siódmego do trzynastego roku życia – informują organizatorzy.

Szczegółowe informacje pod nr telefonu: 76 727-65-31.

 

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..