Opublikowany: sob, Gru 8th, 2018

Drugi dzień Pucharu Świata za nami

Najwyższe miejsce z polskich reprezentantów w drugim dniu Pucharu Świata w łyżwiarstwie szybkim wywalczyła Natalia Czerwonka. Zawodniczka MKS Zagłębie Lubin była siódma w finale grupy A na 1500 metrów.

– Przyznam szczerze, że troszkę się bałam tego biegu. Obawiałam się, że będę nadal tą Natalią z Azji, bo tam w trakcie biegów odcinało mi nogi, a ja normalnie takich spadków nie mam. Dlatego zaczęłam troszkę wolniej, zresztą tego też uczy mnie mój trener. Jeszcze troszkę brakuje mi na ostatnim kółku, nad tym pracuję. Cóż, będę za tydzień atakować znowu – mówiła po biegu Natalia Czerwonka.

Z trybun polską zawodniczkę dopingowali młodzi zawodnicy z Akademii Sportowego Rozwoju Natalii Czerwonki z Lubina. – Dojechał dziś pełen autobus, a ja czułam ich wsparcie i czułam, że muszę im pokazać, jak jeżdżę na łyżwach, bo wiem, że ich inspiruję. Mam nadzieję, że Tomaszów Mazowiecki w przyszłym roku też dostanie Puchar Świata. Trzymam za to kciuki – mówiła lubinianka.

W grupie B na 500 metrów panczenistka Zagłębia Lubin uplasował się na 16. miejscu (40.06 ). Andżelika Wójcik z wynikiem 39.58 była dziesiąta, a Kaja Ziomek z MKS Cuprum Lubin jedenasta (39.678).

Fot. PZLS

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..