Opublikowany: pon, Sie 21st, 2017

Dożynkowy weekend w powiecie polkowickim

W gminach powiatu polkowickiego trwają ostatnie przygotowania do święta plonów. Uroczystości organizowane są 26 i 27 sierpnia. Ich zwieńczeniem będą Dożynki Powiatowe, 3 września, w Grodowcu, gmina Grębocice.

W sobotę, 26 sierpnia, za plony dziękować będą mieszkańcy gmin Chocianów – w Parchowie oraz Radwanic – w miejscowym parku. A w niedzielę, 27 sierpnia, mieszkańcy gmin: Gaworzyce i Grębocice – także w parkach oraz Przemkowa – w Piotrowicach.

Szczegóły na plakatach.

Tydzień później, tradycyjnie już w pierwszą niedzielę września, odbędą się dożynki powiatu polkowickiego.

– W tym roku już po raz drugi zaprosił nas kustosz Sanktuarium Matki Bożej Jutrzenki Nadziei w Grodowcu ksiądz Mariusz Kołodziej – mówi Marek Tramś, starosta polkowicki. – Już dziś serdecznie zapraszam mieszkańców 3 września na godzinę 13 na mszę dziękczynną do wspólnego świętowania. Podczas uroczystości zostanie wybrany najładniejszy wieniec dożynkowy Powiatu Polkowickiego, a dodatkowo, mieszkańcy będą mogli oddać swoje głosy w konkursie na najpiękniejszy wieniec publiczności.

Dożynkowe uroczystości rozpoczną się mszą świętą koncelebrowaną przez ks. bp Stefana Regmunta, Biskupa Zielonogórsko-Gorzowskiego.

W części artystycznej wystąpi Zespół Regionalny „ZBYRCOK” ze Słopnic, powiat limanowski.

Będą jeszcze m.in. stoiska gminne z pracami twórców ludowych i regionalnymi przysmakami. Na najmłodszych czekać będą ciekawe warsztaty, a na wszystkich – powiatowa grochówka.

Fot. UR Archiwum

 

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..