Dorośli w kolejce do polkowickiego żłobka

Na liście kolejkowej do polkowickiego żłobka miejskiego „Krasnal” są 73 nazwiska. Od kilku dni przed placówką trwają dyżury osób, które chcą zapisać swoje pociechy do tej placówki. Zakończą się we wtorkowy ranek, 15 maja, bo wtedy rozpocznie się rekrutacja. Na dzieci czekają 62 wolne miejsca.

Zmiany komitetu kolejkowego są co trzy godziny. Dyżury przed placówką pełnią nie tylko rodzice, ale także dziadkowie maluchów.

– Chcemy zapisać wnuczka – powiedział nam pan Marian (nazwisko do wiadomości redakcji). – Ten problem jest od wielu lat, stąd kolejki i dyżury. Trzynaście lat temu też tu byłem, i było to samo – dodał.

Jeden z rodziców stwierdził wprost, że jego żona właśnie wraca do pracy i jeśli nie będzie miejsca w placówce dla ich dziecka, to jedno z nich będzie musiało się zwolnić. Ale, jak dodał, może nie będzie tak źle.

W rozmowach z mieszkańcami miasta często pojawia się pytanie o drugi żłobek. Dziwią się, że do tej pory takiego nie ma. Choćby prywatnego.

Dziś nie zastaliśmy dyrektor żłobka. Jest na szkoleniu. W placówce dowiedzieliśmy się, że wolne są 62 miejsca, w poszczególnych grupach. Ale jest jeszcze lista rezerwowa z ubiegłego roku, zawierająca 34 nazwiska. Te dzieci mają już zapewnione miejsca w żłobku, choć mogą nastąpić jakieś zmiany.

Zgodnie ze statutem żłobka, system rekrutacji opiera się na zasadzie „kto pierwszy ten lepszy”. Z propozycjami jej usprawnienia i rozwiązania problemu kolejek, do burmistrza gminy zwróciło się dziś pisemnie stowarzyszenie Lepsze Polkowice. Chodzi o możliwość składania wniosków on-line oraz wprowadzenie rekrutacji ciągłej, tzn. możliwość składania wniosków przez cały rok. „Dodatkowo rekrutacja ciągła przez internet, podczas której wnioski będzie można składać przez cały rok, umożliwi rodzicowi podanie daty, od której dziecko ma zostać objęte opieką w placówce (np. rok do przodu), co pozwoli dyrekcji żłobka i władzom miejskim określić skalę zapotrzebowania na miejsca w kolejnych latach” – czytamy w piśmie.

Dodajmy, że wnioski o przyjęcie dzieci do żłobka przyjmowane będą w sekretariacie – od 15 maja, od godz. 6, do 15 czerwca, do godz. 15.30. Potem wszystkie będą weryfikowane.

Wyświetlonych 3 komentarze
Wyraź swoją opinię
 1. Anken pisze:

  Brawo Lepsze Polkowice. W końcu ktoś nagłośnił ten problem

 2. Gdzie były niby te lepsze w tamtym roku. Gryla se robili

  • Ken Adams pisze:

   a co to za pytanie?
   to może czemu nie zapytasz gdzie byli w 1999 r. jak rada uchwalała plan zagospodarowania przestrzennego i dlaczego wtedy nie mówili, że zapisy są złe ?

   bez seansu są takie teksty. Lepsze Polkowice są tutaj dzisiaj i dzisiaj nagłaśniają problem, PDMP jest od 20 lat i to ich wina, że ludzie stoją w kolejkach jak za PRL

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..