Opublikowany: wt, Lip 2nd, 2019

Dar dla muzeum

Praca Eugeniusza Geta-Stankiewicza „Morda na kurzych łapach” wzbogaciła zbiory sztuki Muzeum Archeologiczno-Historycznego w Głogowie. Grafikę przekazali placówce bratanek artysty Tomasz Stankiewicz i Anna Hamza z głogowskiej fundacji „Owoc Głogu”.

– Nie ukrywam, że pomysł przekazania do muzeum jednej z prac Geta – Stankiewicza zrodził się podczas realizacji projektu, w którym wziął udział także dyrektor Leszek Lenarczyk – mówi Anna Hamza. – Jako fundacja bardzo cieszymy się, że mogliśmy wzbogacić zbiory Muzeum Archeologiczno-Historycznego w Głogowie. Cieszymy się, że praca tego bardzo bliskiego nam artysty, za sprawą muzeum, trafi także do mieszkańców Głogowa.

Grafika nosi tytuł „Morda na kurzych łapach” i jest to już druga praca Eugeniusza Geta-Stankiewicza w zbiorach MAH. Pierwszą, wiele lat temu, przekazał sam artysta.

Dodajmy, że fundacja „Owoc Głogu” jest nowym przedsięwzięciem, realizowanym przez Annę Hamzę i Tomasza Stankiewicza. Jej głównym celem jest propagowanie historii, kultury i sztuki.

Źródło: MAH

Podziel się

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..