Opublikowany: czw, Sty 18th, 2018

Czas obywatelskich pomysłów w Chojnowie

Fot. Pixabay.com

Do 15 lutego chojnowscy urzędnicy czekają na propozycje inwestycji od mieszkańców w ramach drugiej edycji budżetu obywatelskiego. Listę pomysłów zakwalifikowanych do konsultacji poznamy w marcu, początek głosowania zaplanowano na kwiecień.

Przypomnijmy, że do realizacji Chojnowskiego Budżetu Obywatelskiego urzędnicy przygotowują się już po raz drugi. Podobnie, jak rok temu, do dyspozycji mieszkańców zostanie oddanych 200 tys. zł – po 100 tys. na zadania po obu stronach Skory. Oceną wskazanych inwestycji zajmie się zespół ds. weryfikacji projektów, który opublikuje ostateczną listę. Później przyjdzie czas na głosowanie. To mieszkańcy wybiorą najbardziej wyczekiwane zadania, a ich wolę poznamy w maju.

Gdzie i jak zgłaszać swoje pomysły? Kto może oddać głos? Jak wyliczają urzędnicy, do urn mogą przyjść wszystkie pełnoletnie osoby, mieszkające na stałe w Chojnowie. Wypełniony formularz z projektem, popartym co najmniej przez 30 osób, należy złożyć w sekretariacie urzędu miasta do 15 lutego.

– Projekty spełniające powyższe wymagania zostaną pozytywnie zaopiniowane przez zespół ds. weryfikacji projektów zgłoszonych do budżetu obywatelskiego i umieszczone na liście projektów podlegających konsultacjom. Lista opublikowana zostanie do 9 marca. Projekty umieszczone na liście zostaną przedstawione mieszkańcom na stronie Urzędu Miejskiego w Chojnowie. Od 9 kwietnia do 7 maja 2018 roku trwać będzie głosowanie nad projektami. Karty do głosowania z umieszczonymi pozytywnie zaopiniowanymi projektami będą wydawane w trakcie głosowania w sekretariacie w Urzędzie Miejskim w Chojnowie. Każdy głosujący może oddać jeden głos. Głosować można wyłącznie osobiście – wyjaśniają chojnowscy urzędnicy.

Wyniki głosowania poznamy 14 maja. Ogłoszona wtedy lista stanie się podstawą do realizacji projektów przez miasto.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..